2017 — яким він буде?

24.tv на своєму он-лайн ресурсі представив базовий прогноз на 2017 рік, озвучений керуючим партнером компанії Capital Times Еріком Найманом.

Перспективи української економіки на наступний рік райдужними не виглядають: темпи зростання ВВП — 2%, інфляція за підсумками року 11% (хоча у проекті бюджета крахни на 2017 рік інфляція прогнозується на рівні 8-9%).

Найман пояснив: ціни на нафту зросли. У січні вони тільки дійдуть до заправок, до реальної економіки, і поширюватимуться далі, на так звану споживчу інфляцію. Плюс в Україні серйозно ростуть зараз ціни в промисловості, теж від інфляції витрат, чого не було в 2015 році і першому півріччі 2016 року. У 2017 інфляція витрат серйозно наздожене споживчу інфляцію, і буде знизу «підпирати».

Щодо курсу відношення курсу долар-гривня, то на кінець наступного року економісти очікують ринковий курс у розмірі 29,3 гривні за долар. При цьому, за словами Наймана, буде поступово збільшуватися різниця між офіційним курсом і ринковим.

Українська економіка потребує іноземних інвестицій. У Міжнародному фонді Блейзера вважають, що тільки сільськогосподарський сектор потребує близько 5 мільярдів доларів інвестицій. З огляду на інші сектори Україна здатна спожити 10-15 мільярдів прямих іноземних інвестицій, але це теоретичний розрахунок. Максимум, який Україна за всю свою новітню історію отримувала – 10 мільярдів, на хвилі популярності України після Помаранчевої революції. Тоді ж ми і мали економічне зростання, що виходить за межі 5%.

У наступному році притоки прямих іноземних інвестицій навряд чи будуть активізовані на тлі слабкого прогресу структурних реформ, зауважує Виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко. Більшість інвестиційних компаній вже обрали країни, в які вони збираються інвестувати, і України там немає. Щоб стимулювати інвесторів, необхідно забезпечити достатньо низький рівень ризику при високій нормі рентабельності на вкладений капітал. Цього в Україні не відбувається.

Також існіють фактори впливу на українську економіку, які важко спрагнозувати — це рішення стокгольмського арбітражу по знаменитому газовому процесу. На користь України чи Росії буде рішення – поки невідомо. Але це серйозний, багатомільярдний фактор, наголосив керуючий партнер компанії Capital Times Найман.

 

Детальніше читайте тут: 24.tv

 

Читайте також:

У 2017-му лікарняний листок буде отримати складніше

 

«Безвіз» тепер обіцяють у квітні 2017-го…

 

У США визначили основні загрози 2017 року

 

У 2017 українці вимушені будуть перейти на польську, бразильську чи канадську свинину

 

Яким він буде — бюджет Хмельницької області 2017?

1 thought on “2017 — яким він буде?”

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *