Субсидія-2017: скільки мільярдів не вистачає в бюджеті?

Небачена популярність субсидій серед українців стала важким тягарем для державного бюджету, передає Politeka.

У Міністерстві фінансів стверджують, що в 2017 році на субсидії потрібно виділити приблизно 75 мільярдів гривень. Для дофінансування Кабміну необхідно підготувати рішення щодо проекту змін до бюджету. Проголосувати це рішення повинні перед парламентськими канікулами. В іншому випадку гроші закінчаться, а фінансів на підготовку до опалювального сезону у постачальників послуг не вистачить.

При формуванні бюджету 2017 року передбачалося, що 47 мільярдів гривень буде достатньо, якщо кількість субсідіантів сильно не зміниться. У кінці опалювального сезону стало зрозуміло, що цих грошей недостатньо. Готуємо проект зміни до державного бюджету для вирішення критичної ситуації. Сума, яка передбачена, ще 15 мільярдів гривень, – цього достатньо, щоб вирішити проблему”, – припускає заступник міністра фінансів Сергій Марченко.

При цьому в корені ситуацію це не змінить. Кожна друга українська родина отримує субсидії, і для бюджету це перетворює в непідйомну ношу. За словами заступника міністра, політикам варто бути готовим “приймати непопулярні рішення”.

Деякі експерти заявляють, що і 75 мільярдів гривень недостатньо на субсидії. Екс-глава НКРЕКУ, віце-президент “Укртеплокомуненерго” Сергій Дунайло впевнений, що додаткові 10-15 мільярдів гривень всього лише відтермінують вирішення проблеми до осені.

“В Асоціацію входять 90 компаній. У нас немає жодного підприємства, яке б повністю отримало пільги і субсидії за відпущене тепло. Я не знаю, про що зараз думають в Кабміні, зараз кожна несплачена копійка веде до того, що” Нафтогаз “буде налічувати пені та штрафні санкції. Підприємства зараз працюють на сплату штрафних санкцій. Підприємства майже всі отримують нулі”, – розповідає Сергій Дунайло.

 

 

 

Читайте також:

Міністри «підклали свиню» Гройсману прорахувавшись із субсидіями на 30 мільярдів гривень

Війна на Донбасі, комунальні тарифи, низькі зарплати та пенсії, — три проблеми українців

В Україні з’являться ревізори, які перевірятимуть отримувачів субсидії

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *