Як отримати витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб?

Відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, є відкритими і загальнодоступними (крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків та паспортних даних) та у випадках, передбачених цим Законом, за їх надання стягується плата.
Умови, підстави та процедура надання відомостей з Єдиного державного реєстру визначена Порядком надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, який затверджений наказом Міністерства юстиції України від 10.06.2016 №1657/5 (далі – Порядок).
Отже, згідно із вимогами Порядку відомості з ЄДР надаються за допомогою програмних засобів ведення цього реєстру у паперовій або електронній формах, що мають однакову юридичну силу та містять обов’язкове посилання на ЄДР.
Так, у паперовій формі надаються:
 • виписка з ЄДР для проставлення апостиля, яка надається державним реєстратором територіального органу Міністерства юстиції України;
 • виписка з ЄДР за результатом проведеної державної реєстрації;
 • витяг з ЄДР, який надається державним реєстратором;
 • документи, що містяться в реєстраційній справі відповідної юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної, фізичної особи — підприємця (далі — реєстраційна справа), які надаються державним реєстратором суб’єкта державної реєстрації, що відповідно до закону уповноважений зберігати реєстраційні справи у паперовій формі, шляхом виготовлення копій таких документів;
Слід зазначити, що відомості з ЄДР надаються державним реєстратором на аркушах паперу А4 (210 х 297 міліметрів) без використання спеціальних бланків але з обов’язковим проставлянням підпису та печатки державного реєстратора.
За надання відомостей з ЄДР справляється плата, яка у 2017 році становить 80 грн — за надання витягу в паперовій формі. За надання документа в паперовій формі, що міститься в реєстраційній справі, розмір плати становить 110 грн.
Отже, щоб отримати відомості з Єдиного державного реєстру в паперовій формі громадянину необхідно звернутись із документами, що посвідчують особу заявника та квитанцією, про сплату коштів за надання відомостей з ЄДР в паперовій формі до одного із суб’єктів державної реєстрації, які здійснюють повноваження у сфері державної реєстрації бізнесу. Зазначимо, що такими суб’єктами є:
 • місцеві державні адміністрації,
 • органи місцевого самоврядування,
 • виконавчі органи сільських, селищних рад (у тому разі, якщо вони прийняли рішення на своїх пленарних засіданнях надавати послуги у сфері державної реєстрації бізнесу),
 • нотаріуси.
Виписки для проставлення апостилю, витяги в паперовій формі та документи, що містяться в реєстраційній справі, надаються державним реєстраторам протягом 24 годин після надходження запиту, крім вихідних та святкових днів.
Одночасно інформуємо, що Міністерством юстиції України запроваджено он-лайн сервіс отримання відомостей з ЄДР. Скориставшись платіжною карткою міжнародних систем Visa/MasterCard, запитувач може сплатити за послугу та отримати інформацію з ЄДР. Для отримання відомостей з ЄДР в електронній формі не потрібно відвідувати державного реєстратора та банківську установу, а також не треба отримувати електронний цифровий підпис. Все, що необхідно зробити, це — обрати вид запиту, внести критерії пошуку та здійснити оплату платіжною карткою. Розмір плати за надання відомостей з ЄДР в електронній формі становить 60 грн.
З покроковою інструкцією отримання послуги через он-лайн сервіс можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України (https://kap.minjust.gov.ua/).
З метою перегляду, копіювання та друку відомостей щодо юридичної особи;  відокремленого підрозділу юридичної особи; фізичної особи – підприємця через портал електронних сервісів законодавством передбачено також безоплатний доступ до ЄДР.
Такий пошук відомостей в ЄДР здійснюється:
 • щодо юридичної особи — за найменування або ідентифікаційним кодом юридичної особи;
 • щодо фізичної особи-підприємця — за прізвищем, ім’ям, по батькові (за наявності) фізичної особи-підприємця або реєстраційним номером облікової картки платника податків або серії та номера паспорта.
Витяги в електронній формі надаються в режимі реального часу.

Довідково:
Відповідно до статті 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» державна реєстрація юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб-підприємців — це офіційне визнання, шляхом засвідчення державою, факту створення або припинення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, засвідчення факту наявності відповідного статусу громадського об’єднання, професійної спілки, її організації або об’єднання, політичної партії, організації роботодавців, об’єднань організацій роботодавців та їхньої символіки, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, зміни відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (далі — ЄДР), про юридичну особу та фізичну особу — підприємця, а також проведення інших реєстраційних дій, передбачених цим Законом.

 

 

 

Читайте також:

Управління юстиції у Хмельницькій області змінило адресу

 

 

Джерело: Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області

3 thoughts on “Як отримати витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб?”

 1. Як отримати витяг з державної реєстрації юридичних осіб на англійській мові (апостиль) з сайту мінюсту в електронній формі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *