Політолог: Трамп – друга, після Криму, стратегічна помилка Путіна

Законопроект про посилення санкцій проти Росії, який у четвер підписав президент США Дональд Трамп, буде мати довготривалі наслідки для РФ, пише 24tv.ua.

Відтепер санкції стають не інструментом впливу на політику Путіна, а покаранням за анексію Криму і війну на сході України, пише Юлія Смирнова для Die Welt.

У Кремлі нові штрафні заходи трактують як прагнення США поставити Росію на коліна в економічному плані, а не як покарання за агресивні дії проти інших держав, йдеться у статті.

Тому, на думку журналістки, немає підстав вважати, що нові санкції змусять Кремль припинити підтримувати бойовиків на сході України або Асада в Сирії, віддати Крим або розпустити хакерські групи, спонсоровані державою. З іншого боку, Москва надалі буде розуміти, що її політика не залишиться без уваги – такий, принаймні в теорії, сенс санкцій. Однак останні роки Путіна ніщо не зупиняло у напрямку до ескалації, продовжує авторка.

Спроба втрутитися у президентські вибори в США стала другою стратегічною помилкою Кремля після анексії Криму. (…) Нездатність прорахувати міжнародні наслідки обох прорахунків свідчить про те, що Кремлю не вистачає стратегічного мислення й аналізу,
– цитує видання незалежного політолога Лілію Шевцову.

«Тема Росії настільки отруйна, що мало хто з американських політиків наважиться відкрито виступати за поліпшення відносин з Москвою. Конкретного шляху виходу з конфронтації не передбачається», – констатує Смирнова.

 

 

Читайте також:

Піонтковський про нові санкції щодо Росії: Закон приголомшливий за масштабом санкцій

Думка експерта: Що зробить Росія, якщо Україна отримає летальну зброю?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *