Нацбанк вводить в обіг дві пам’ятні монети “Косівський розпис”

Завтра, 15 серпня, Національний банк України вводить в обіг дві пам’ятні монети “Косівський розпис” — монету зі срібла номіналом 10 грн та монету із нейзильберу номіналом 5 грн.

Монета присвячена яскравій перлині українського народного мистецтва — косівській кераміці, яка отримала свою назву від міста Косів Івано-Франківської області.

Естетику і стиль, народжені в українських Карпатах, не переплутаєш ні з чим. Основні елементи косівського розпису — квіти, візерунки, що переходять у геометричний орнамент; птахи та зображення людей у національному гуцульському одязі виконані в особливій гамі переважно зеленого, жовтого та коричневого кольорів. Вірність традиції, насичені яскраві кольори, тематичні сюжети — усе це і сьогодні вирізняє оригінальний косівський розпис.

Монета із срібла номіналом 10 гривень:

На аверсі монети розміщено: угорі півколом напис УКРАЇНА, під яким праворуч — рік карбування монети 2017 та малий Державний Герб України; стилізовану композицію: на дзеркальному тлі в центрі — куманець із розписом, праворуч і ліворуч від якого зображено фігури дівчини та хлопця в національних костюмах — елементи косівських розписів; унизу півколом номінал — ДЕСЯТЬ ГРИВЕНЬ.

На реверсі монети зображено кольорову (використано тамподрук) тарілку із зображенням півня (ввігнута поверхня) та півколом розміщено написи: КОСІВСЬКИЙ РОЗПИС (угорі), ТАРІЛКА `ПІВНИК` (унизу), праворуч і ліворуч на дзеркальному тлі — стилізовані півники.

Монета із нейзильберу номіналом 5 гривень:

На аверсі монети розміщено: угорі півколом напис УКРАЇНА, під яким праворуч — рік карбування монети 2017 та малий Державний Герб України; стилізовану композицію: на дзеркальному тлі в центрі — куманець із розписом, праворуч і ліворуч від якого зображено фігури дівчини та хлопця в національних костюмах — елементи косівських розписів; унизу — півколом номінал — П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч).

На реверсі монети зображено кольорову (використано тамподрук) тарілку із зображенням півня та півколом розміщено написи: КОСІВСЬКИЙ РОЗПИС (угорі), ТАРІЛКА `ПІВНИК` (унизу), праворуч і ліворуч на дзеркальному тлі — стилізовані півники.

 “Косівський розпис”, Національний банк України, пам'ятна монета

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *