5 років та 26 млн. гривень — Яким буде «Музей історії міста» у Хмельницькому?

За останній рік Хмельницький зазнав разючих візуальних змін: місто стало більш ошатним, доглянутим та квітучим. Не можливо не відмітити числені ремонтні роботи, які дають надію на те, що найближчим часом пішохідні доріжки та двори будуть більш зручними для прогулянок хмельничан та гостей міста. Влітку до 30-ї річниці партнерства між нашим містом та американським Модесто з’явилось новомодне місце відпочинку на вул.Володимирській, так званий парклет. Нові мурали вдало прикрашають стіни багатоповерхівок яскравими та змістовними малюнками.

Певного фурору у червні наробила і величезна презентація майбутнього парку «Молодіжний», який планують побудувати на території міського пляжу.

Гарного ремонту нарешті зазнала і занедбана площа перед залізничним вокзалом. Для відпочиваючих встановили нові лавочки та освітлення, встелили бруківку, зробили нові пішохідні доріжки та провели озеленення: облаштовано декоративні клумби, висаджено дерева. А вражаючою подією жовтня став пішохідний фонтан на привокзальній площі, який у вечорі різнокольоровими вогнями зустрічає усіх приїжджих.

Були і неоднозначні новинки: досить суперечливим декором стали «зелені» звірі, які «гуляють» на Майдані Незалежності. Нажаль, за кілька місяців свого існування зелені фігурки дещо втратили свою первозданну привабливість.

Одні хмельничани радіють змінам, інші вважають, що вони дещо невчасні та називають їх черговим «розпилом» коштів, але і ті і інші визнають одне — зміни дійсно є та їх можна реально побачити чи відчути.

Наразі, останніми днями хмельничани жваво обговорюють величезну презентацію авторства Оксани Мазур у співавторстві з Сергієм Лисим — проект реконструкції Музейного комплексу «Музей історії міста Хмельницького», який буде розташовано у будівлі за адресою — вул.Свободи, буд.22.

Хмельничани та гості міста, які проходили чи проїжджали повз перехрестя вулиць Свободи та Шевченка, вже протягом десятиліття бачать ту сумну та незрозумілу більшості напівкруглу будівлю, яка останнім часом почала потроху обсипатись. Але у минулому, 2016-му, році, через 10 років після її побудови, в ході прийняття Програми розвитку міста “50 кроків, що змінять місто” очільники міста нарешті дійшли до цієї «новобудови».

За 5 років планують витратити на капітальний ремонт будівлі суму у розмірі 26 млн.грн. Виконуватиме роботи хмельницький забудовник — приватна фірма»ДІТА».

 

Відповідно до презентації, фасад майбутнього музею буде виконано за технологією вентильованих фасадів з використанням перфорованих панелей. Малюнок для перфорації буде також унікальним — його зроблять у вигляді українських орнаментів мережки. Ця деталь дасть можливість поставити акценти та виділити будівлю музею з оточуючого простору.

На території музейного комплексу встановлять скульптуру Миколи Мазура “Гармонія”.

Музей буде сформовано з 3-х самостійних складових, які будуть пов’язані між собою стилістичною частиною:

  1. Етнографічний музей — 1 поверх;
  2. Музей Миколи та Людмили Мазурів — 2 поверх;
  3. Музей історії міста — від 0-го по 3-ій поверхи.

Експозиція «Етнографія» буде формуватись з 3 залів «Зимовий період», «Весняно-літній період», «Осінній період. Весілля» та відображатиме річний цикл свят і побуту у звичаях та обрядах українців, які проживали у регіонах Поділля та Пониззя.

Зал «Зимовий період» також матиме три складових композицій: вхід, Різдво та Водохреща.

Наступний зал — «Весняно-літній період» — матиме 4 складових, що матимуть між собою формальний зв’язок: Зустріч весни, Великдень, Зелені свята та Купайла.

 

4 складових формуватимуть і зал «Осінній період. Весілля»: Спасівка, Ярмарок, Весілля, Колиски.

 

На другому поверсі будівлі розташується Музей сім’ї Мазурів. Чотири складових музею будуть присвячені:

  1. Зал «Графіки Людмили Мазур»;
  2. Зал «Скульптури Миколи Мазура»;
  3. Зал «Живопис та графіка Миколи Мазура»;
  4. Меморіальна експозиція «Майстерні Мазурів».

Під графіку (оригінали та репродукції) Людмили Мазур буде відведено один із залів, у двох залах будуть представлені роботи Миколи Мазура: один — під живопис і композиції Миколи Мазура, другий — під деталі та картини металевих скульптур. Окремо буде сформовано Меморіальну експозицію, присвячену скульптурним групам, створеним Миколою Мазуром

 

 

 

Усі віхи розвитку Хмельницького будуть розкриті у експозиціях Музею історії міста. Кожна окрема частина виставкового залу буде репрезентувати певну історичну епоху з урахуванням її хронологічного та предметно-топологічного періоду. Розпочинатиметься експозиція на нульовому поверсі з залу підземелля та археологічних знахідок, далі йтиме сходами та коридорами і завершуватиметься на 3-му поверсі будівлі експозицією «Майбутнє міста».

Крім цього на третьому поверсі будівлі буде розміщено і конференц-зал, площею у 300 квадратів.

А з метою забезпечення максимальної виставкової площі планується провести демонтаж внутрішніх перегородок.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *