Польський історик вважає Україну варваром у питанні історичної пам’яті

Польський сенатор та історик Ян Жарин звинуватив Україну у варварській поведінці щодо питань історичної пам’яті, повідомляє Європейська правда.

Про це він заявив у інтерв’ю wPolityce, відповідаючи на запитання про ситуацію довкола польських могил в Україні.

Сенатор заявив про наявність багатовимірної кризи у польсько-українських відносинах, яка була викликана «серйозними і глибокими культурними відмінностями між Польщею та Україною».

«Україна не хоче належати до римської цивілізації. Вона поводиться як варвар у питаннях історичної пам’яті. У нинішній зовнішній політиці у нас багато спільного, у нас є багато позитивних пропозицій.

Але взаємні відносини будуть дуже неглибокими, якщо Україна не зрозуміє, що значно глибші відносини походять з культурного виміру», — заявив сенатор.

При цьому, вважає сенатор, рішення щодо виходу з «кризи» повинна знайти Україна.

«Рішення зараз – на боці України. У неї є ключ до того, чи хоче вона бути з Польщею, з польською культурою. Україна повинна відповісти, чи хоче вона взяти на себе спільну відповідальність за давню матеріальну культуру в сучасній Україні», — заявив Жарин.

Він пояснив, що під цією матеріальною культурою слід розуміти цвинтарі, місця поховань та останнього спочинку поляків, «які досі не були відзначені присутністю хреста, що є належним символом пам’яті про загиблих і вбитих поляків у різних обставинах».

«Поляки загинули в цих районах під час Першої світової війни. Могили, які існують з часів боїв легіонів, вересня 1939 року, з часу геноциду на Волині… Це події, які пов’язані з польським спадком у XX столітті… Якщо ми не зрозуміємо цю просту істину з української сторони, тоді наша «дружба» буде все більш віддаленою», — заявив Жарин.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *