Меморіальна дошка Грушевському прикрашає фасад залізничного вокзалу Хмельницького

7 листопада, з нагоди відзначення 100-ліття Української революції, фасад хмельницького залізничного вокзалу прикрасили меморіальною дошкою видатному українському історику, громадському та політичному діячеві Михайлу Грушевському.

Місце для встановлення дошки обрали не випадково, адже є документально підтверджені факти про те, що Михайло Грушевський був саме на вокзалі у Проскурові. Автор меморіальної дошки – скульптор Роман Албул. На церемонію відкриття прийшло чимало істориків міста, для них – це непересічна подія.

Міський голова Олександр Симчишин зізнався, що для нього, як для історика, Михайло Грушевський видатний науковець.

«Сьогодні ми вшановуємо одну з видатних особистостей, постать дуже неоднозначну та суперечливу, якщо говорити, власне, про творення держави. Проте для мене постать однозначна з точки зору історії, – говорить Олександр Симчишин. – Я завжди вважав Михайла Сергійовича, мабуть, найвидатнішим істориком, науковцем, який перевернув багато чого в українській історіографії, його «Історія України-Руси» для мене особисто була мало не настільною книгою, з якої починалось моє становлення як історика, людини та патріота».

Головне, для чого встановлюються ця та подібні меморіальні дошки, аби хмельничани, гості, які прибувають у місто, пам’ятали, аналізували та цікавилися історією становлення нашої держави.

 

 

 

Джерело: Хмельницька міська рада

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *