2017: нові розміри аліментів

Оновлена інформація щодо аліментів — натискайте не посилання нижче:

Аліменти на дитину: розмір підвищено до 50% прожиткового мінімуму для дитини

 

Із початком 2017-го року, внаслідок впровадження змінених мінімальних державних гарантій, змінюються і розміри окремих виплат. Зокрема, змни торкнулись і мінімального розміру аліментів, які утримуються із заробітку працюючих.

Як відомо, Сімейний кодекс України (СК) зобов’язує батьків утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Тож батьки, які вирішили жити нарізно, можуть домовитися, як той із них, хто проживає окремо від дитини, братиме участь у її утриманні. Тобто, як допомагатиме він чи вона в грошовій (чи натуральній) формі ростити їх спільну дитину.

Якщо ж батьки домовитися про утримання не змогли, урегулювати справу має суд. Кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються за рішенням суду у частці від доходу її матері чи батька і (або) у твердій грошовій сумі. Частку заробітку (доходу) матері чи батька, що стягуватиметься як аліменти на дитину, визначає суд.

Перелік видів доходів, на основі яких визначають розмір аліментів на дітей, установлює постанова КМУ «Про перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб» від 26.02.1993 № 146. За приписом цієї постанови утримання аліментів з працівників слід проводити з усіх видів заробітку і додаткової винагороди як за основною роботою, так і за роботою за сумісництвом.

Водночас СК установлює мінімальне обмеження розміру аліментів. Так, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Зауважимо:  якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, менше означеного мінімального розміру аліментів, дитині призначається відповідно до закону державна допомога в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Аби порахувати, яким буде мінімальний розмір аліментів 2017 року, пригадаємо спочатку розміри прожиткового мінімуму, встановлені законодавством на 2017 рік.

 

Прожитковий мінімум 2017 року

Розміри прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць для основних соціальних і демографічних груп населення встановлює стаття 7 Закону України «Про Державний бюджет на 2017 рік» від 21.12.2016 № 1801-VIII. Уточнимо потрібні нам в Таблиці.

Прожитковий мінімум у 2017 році з розрахунку на місяць

Для дітей
Розміри, грн.
Віком до 6 років
01.01.-30.04.2017
01.05.-30.11.2017
01.12.-31.12.2017
1355
1426
1492
Віком від 6 до 18 років
1689
1777
1860
Мінімальний розмір аліментів 2017 року
З огляду на зазначені розміри прожиткового мінімуму для дітей, визначимо мінімальний розмір аліментів на одну дитину у 2017 році.
Для дітей
Сума, грн.
01.01.-30.04.2017
01.05.-30.11.2017
01.12.-31.12.2017
Віком до 6 років
400,50
(1335 грн. х 30%)
427,80
(1426 грн. х 30%)
447,60
(1492 грн. х 30%)
Віком від 6 до 18 років
506,70
(1335 грн. х 30%)
533,10
(1777 грн. х 30%)
558,00
(1860 грн. х 30%)

 

 

Джерело: Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області

23 thoughts on “2017: нові розміри аліментів”

 1. Мабуть той хто «писав закон»….так і проникся в суть справи.на своєму досвіді розумію що все це дуже гарно написано лише на папері…..люди читають і думають:Ой,такі ж молодці….і за дітей думають!!!!!А насправді.Я отримую.за рішенням суду аліменти в розмірі 150 грн….а різницю ж мені доплачує держава…..нібито.бо коли я звернулась до служби захисту…..мені відразу:»Принесіть довідку про доходи….бо треба вирахувати чи не отримує одна особа меньше ніж 30% прожиткового мінімуму».І що ж вирахували.що достойна в мене зарплата….і держава нічого доплачувати не повинна.А що ж тоді батько???? А так і платить 150 грн.І напевно не раз задумувався:»А чи не забагато платить?»

  1. Цілком з Вами згодна, але потрібно щось змінити і рухатись далі, наприклад, —звернутись до суду з позовом про збільшення розміру аліментів

  2. Ви не пробували звертатись з позовом про збільшення розміру аліментів? Я зверталась й не один раз. Розмір аліментів збільшували кожного разу майже вдвічі. Зараз теж подаватиму позов про збільшення. У мене фіксований розмір аліментів та й батько дітей хронічно безробітним прикидається.

   1. Доброго дня. У мене троє дітей. Отримую аліменти у твердій грошовій сумі. На старшу 500 грн. На двох менших по 700 грн. Хочу подавати позов до суду , чи можна Вас попросити , щоб Ви вислали мені зразок позовної заяви, бо не знаю, як правильно все у ній сформулювати. Мій е-mail: millo4i4ka@mail.ru. Дякую

 2. а если в мужчины двое детей от разных жен,сколько он должен платить елементов???с одной семьёй живёт и маленький ребьенок а у другой 6летний ребьенок

 3. Зараз багато жінок та дітей, які страдають від таких прийнятих законах. А чому закон не може зробити зміни для того щоб дитина отримувала достатньо аліментів від батька, який взагалі нехоче платити або копійки платить. Чому мати та дитина повинна страдати де закон захищає і дає якість права батькові. Чому дитину яку хочеться повести на оздоровлення закордон, потрібно дозвіл від батька, який у практиці ненадає такої згоди, що кожний раз звертатись до суду, витрачати лишні кошти. Чому для матері ЗАКОН створює багато перешкод. Так як повністю мати забезпечує свою дитину, чому вона повинна бути залежна від бившого чоловіка.

 4. Я батько,плачу аліменти одній дитині,але в мене є друга дитина інвалід,а куда ідуть гроші я незнаю,що втакому випадку

 5. доброго дня додаю свіжий коментар для таких як я моїй дитині 13 тверда сума 700 допомога 533…..надію мали на 888 ….ви не уявляєте що мені наговорили в соцбезі виконавчій і тд….треба знову в суд пересуджувати інші кажуть що то закон тільки тим хто матиме аліменти після його прийняття….тобто наші діти до 08.07.2017 року їсти одягатися хворіти не можуть….????ЗА СОЦБЕЗИ ОКРЕМЕ СЛОВО ГОСПОДИ ДАЙ ЇМ ДОСТОЙНО ЗА ВСІ СУБСИДІЇ ДОПОМОГИ І ОСОБЛИВО КОНСУЛЬТАЦІЇ ТАКИМ ОБРАЖЕНИМ ВЕРСТВАМ НАСЕЛЕННЯ!!!

  1. Я цілком погоджуюся з Вами . В мене така ж проблема. В соцзабезі кажуть, що про підвищення не чули і закону такого не знають. А де дізнатися про те чи повинні вони доплачувати 30% чи платити до 50% різницю згідно закону не знаю. Звонила на гарачу лінію — прийша відповідь, що по закону вони оплачують лише різницю до 30%.

 6. Скажіть,будь-ласка,чи повинні виплачуватись аліменти батьком в Україні,дитині 21 рік,якщо вона вчиться за кордоном?Дякую.

  1. Доброго ранку, Людмила.

   Вам краще з даного питання звернутись за юридичною консультацією до Служби Безоплатної правової допомоги, що діє у Вашому регіоні. Там фахівець врахує усі ньюанси та надасть Вам пораду як діяти у разі, якщо сплата аліментів повинна відбуватись.
   Адреси центрів з надання безоплатної правової допомоги дивіться за посиланням: https://minjust.gov.ua/news/info/adresi-tsentriv-z-nadannya-bezoplatnoi-pravovoi-dopomogi

   З повагою, Будь у курсі — Портал новин.

 7. Доброго Вечора я прожив з дружиною 8 років у нас дитина 4 рочки жити разом ми неможемо так складається вже останні 2 роки повістку про розлучення вона сама подавати не хоче чикає щоб зробив це я…Я від дитини не відмовляюся Люблю її дуже час відчасу приїжджаю сам офіційно не працевлаштований але маю непоганий дохід…Підскажіть Будьласка як мені поступити…

 8. подача яких документів і справок потрібно в суд для того, щоб єліменти при розводі були зменшені до мінімуму, так як жінка веде аморальний спосіб життя (випиває, ходить по барах з подругами, постійно хоче віддихати замість того щоб заніматися господарством чи якимось другим способом підвищувати матеріальне життя сімї.

  1. Миколо,від такої жінки забирайте дитинуі утримуйте її самостійно. Чи ви так не бажаєте?

  2. Микола, не знаю, шановний, в якій сумі саме Ви сплачуєте на дитину аліменти, але так, як на кожному кроці татка «з любов’ю» платять на дитину 150-300 грн., то я маю сумнів, що мати Вашої дитини саме за Ваші копійки випиває та ходить по барах. По сьогоднішнім цінам, з такими копійками туди немає чого заходити.
   А тепер про головне: з 8 липня 2017 року власниками аліментів вже є самі діти. До того ж Ви завжди маєте право через представників Опікунської ради превірити, куди витрачалися Ваші аліменти та що саме було куплене на дитячі аліменти. А взагалі, аліменти бувші чоловіки платять не жінкам, а своїм дітям. І повірте мені, що нажаль, навіть, самій аморальній мамі дуже важко за такими цінами та з такими вшивими аліментами нагодувати, одягнути та придбати все необхідне для навчання дитині. А якщо у Вас вже така ситуація, що дитина голодна сидить, а вона на себе витрачає дитячі кошти, то Ви маєте право звернутися з позовом до суду за новим рішенням суду, що саме Ви особисто будете закуповувати продукти, одежу, одяг та всі необхідні речі для дитини. То це, коли Ви дійсно переймаєтеся за Вашу дитину, а не помста бувшій дружині. Бо коли тата починають такі клопотання та дізнаються, які суми мами витрачають на дітей, то згодні, навіть, щоб ті мами витрачали ті іхні аліменти-копійки куди завгодно аби тільки тата не чіпали з питанням збільшення аліментів.

   1. Ви праві. Той хто плате аліменти,завжди своіх жінок паскудять,та чогось ніхто з чоловіків неспішить залишать коло себе дитину і попробувать подить на ті алімени і свою зарплатню ,без допомоги дідусів та бабусь! Та попробували і в садік і в школу,а як заболіє,та гурток оплатить,одіть,накормить,добреньке дит ні купить… Вони розумні возмущатися,бо платить нада тіки вони забувають що то іх діти і діти також люди і хочуть і і’сти добре і вдягатись і іграшок!

 9. Мені у 2010 році присудили у твердій грошовій суммі,так як він ніде нехоче робить,а як робе то недовго 285 гривень,так і поцей день так отримую,хоча підлягають індиксаціі.І дитині неспішить нічим допомагать і ці копійки платить також.

 10. Добрий вечір,скажіть будь ласка після розлучення суд призначив в твердій грошовій сумі сплату аліментів 1800 на двох дітей,але ніхто не платить,зробила допомогу по несплаті аліментів отримувала але зараз мені відмовили бо казали що не вийшла ,бо вийшов новий закон ,бо рахують доходи,але це ж фіксована сума ,маю ще допомогу по малозабезпечених,скажіть будь ласка що робити це вірно говорять

 11. Нажаль це так, хоча суд призначає аліменти у розрахунку на утримання сугубо на одну дитину, а не на всю сім»ю( мати, на іншу дитину від другого шлюбу та навіть другого чоловіка), а соц служба включає ці аліменти в сукупний дохід і ділить на всіх членів сім»ї.Чому це так, це ж неправильно?зараз в новому законі вони наполягають, що аліменти надаються дитині ,а не матері і тільки дитина може ними користуватися. І я думаю , що кожний батько, який оплачує ці аліменти СВОЇЙ дитині,(а він має право вимагати звіт про використання коштів) буде не задоволений, що його кошти ідуть на інших дітей та «дядів».А воно так і є , бо якщо я отримую аліменти на старшу дитину і включаючи в дохід ці аліменти соц зах, на іншу дитину допомогу як мати одиначка, я уже не можу отримати , бо уже перевищується дохід.І получається , що ця дитина живе за рахунок іншої, або навпаки, а суд призначав аліменти сугубо на утримання однієї дитини.Бо та мати одиначка, яка не працює і немає доходів(нібито, бо мусить за щось жити, скриті доходи, і няні дома і т. д.) то вона як мати одиначка отримує у повному обсязі прожитковий мінімум(1492грн ,1860), а та мати яка працює на двох роботах, день і ніч офіційно, щоб якось вижити у цій країні і прогудувати дітей, так вона не отримує нічого (бо в неї перевищують доходи, бо туди ж включаються ті ж аліменти ще) або 100 грн на МІСЯЦЬ НА ДИТИНУ. Навіть кг кончених рошеновських цукерок не зможеш купити дитині за МІСЯЧНУ виплату.В нас , що не одинакові діти, чому держава одних утримує , а іншим зовсім нічого?Вони всі діти виховуються без батька і в них всіх одинакові потреби.І дочого тут дохід матері? При нарахуванні аліментів враховується вік дитини і її потреби, а не дохід матері.То чому , щоб прогодувати , одіти і бути дитину одинокій матері, їй вираховують доходи?Вони ж самі цим і спонукають людей до скритих доходів і неофіційної роботи, бо люди бачать яка несправедливість.Це тільки в нашій країні таке може бути, все на благо наших дітей….

 12. Пані Христино, з січня 2016 р аліменти ( усоц зах) та допомога на дитину одинокій матері нараховують по доходам.І тому, якщо ви отримуєте допомогу, як малозабезпечена сім»я, то вам не нарахують аліменти, бо у вас перевищують доходи, і одинокій матері та ж сама історія.Получається , що і батько нічого не платить і держава нас всіх гарно, під приводом доходів швирнула.Це все було зроблено для того , щоб держава зменшила розхід коштів на ці всі виплати.І для цього посилили закон про нові аліменти, щоб остаточно скасувати виплати аліментів за державні кошти.Все для людей. І тут ще одно ситуація, в сторону держави, якщо батько ваших дітей стане виплачувати аліменти(а він стане платити бо вони придумали новий посилений закон), то якщо наприклад ви отримували допомогу, як малозабезпечена сім»я в розмірі 2000 грн , а сума аліментів 1800грн, то ви отримаєте уже допомогу у сумі 200 грн(різниця, бо аліменти включаються в сукупний дохід) І ніякої допомоги ваші діти не отримають від аліментів свого батька. Там дають, а там забирають. Таким чином держава зменшує витрати з державної казни.Ось для чого придумали ці закони про нові аліменти та виплати допомоги по доходам.. І тому треба вимагати, щоб аліменти не включали у дохід при розрахунку допомоги малозабезпеченим та одиноким матерям.

 13. а якщо для збільшення аліментів подати до суду,а батько ніде не працює,то зараз постанова є що йому автоматом нараховують середню з/п 5028грн і з них відраховують на аліменти.Це так чи ні??

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *