У яких випадках не варто приймати антибіотики?

Медики рекомендують не вживати антибіотики при найменшій підозрі на незначне захворювання, адже інфекція адаптовується до ліків і при серйозній хворобі препарати можуть виявитись безсилими.

У Всесвітній організації охорони здоров’я зазначають, що лише у країнах Європи помирають близько 25 тисяч пацієнтів через те, що серйозна бактеріальна інфекція стає стійкою до дії ліків, пише 24tv.ua з посиланням на «Живи активно»

Антибіотик – це речовина, здатна блокувати розвиток або викликати загибель певних мікроорганізмів. Іншими словами, це своєрідна «отрута», спрямована на знищення бактерій в організмі.

Антибіотики застосовують, коли інші методи лікування безсилі, призначити їх може виключно лікар. Не варто їх вживати при будь-якому захворюванню без консультації з медиками, адже бактерії стають резистентними до препаратів і лікування буде неефективним.

Порізи

Не варто використовувати мазі з антибіотиком при незначних порізах для запобігання інфекції – лише 3% ран інфікуються.

Запалення очей

При почервонінні чи запаленні очей без консультації у лікаря не варто одразу ж брати краплі, які містять антибіотики. Такі ліки застосовують у випадку, коли відомо, яка саме інфекція викликала захворювання.

Грип, застуда та інші вірусні захворювання

Антибіотики пригнічують ріст бактерій або вбивають їх, вони не впливають на віруси, а грип є вірусним захворюванням. Якщо внаслідок хвороби виникли ускладнення – лікар призначає антибіотики.

Бронхіт, синусит, інфекція вуха

Такі захворювання, як бронхіт, синусит та інфекція вуха виникають внаслідок вірусних та бактеріальних інфекцій. Антибіотики при таких хворобах призначають лише у дійсно важких випадках, коли причиною захворювання є бактерія.

Профілактика захворювання

Ніколи не приймайте антибіотики «для профілактики» захворювання. Зробіть акцент на поживних продуктах, багатих на вітаміни та ведіть здоровий спосіб життя.

 

 

 

Читайте також:

5 випадків, коли ми даремно лікуємось антибіотиками

Яке м’ясо птиці є смертельно небезпечним для українців?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *