«Тарноруда. Під знаком Білої троянди»: Лора Підгірна презентувала історичну фотокнигу

Учора, 15 листопада, жіночна та талановита письменниця, історик, журналістка та засновниця проекту «Літературний туризм» Лора Підгірна зробила приємний подарунок як усім шанувальникам її творчості, так і тим, кого не залишає байдужим втрачена історія Подільського краю.

В читальному залі Центральної міської бібліотеки м.Хмельницького відбулась  презентація нової книги кам’янчанки — «Тарноруда. Під знаком Білої троянди», яка була обіцяна та анонсована Лорою Підгірною у вересні в ході Літературного фестивалю «Слово єднає-2017»

Яскрава, змістовна фотокнига «Тарноруда. Під знаком Білої троянди» вміщує у собі не просто світлини, а 2,5 роки життя та роботи цілої команди своїх небайдужих до історії творців: письменниці Лори Підгірної, краєзнавця Андрія Майхера, фототворця Володимира Чернікова, генерального консула України Вадима Костюка, експерта з децентралізації Аліни Коваль.

Як розповіла в ході презентації Лора Підгірна, так склалась доля, що вона потрапила у місто Волочиськ три роки тому. Саме там пані Лора і познайомилася з чудовим хлопцем, краєзнавцем-аматором Андрієм Майхером. Уже на той час він зібрав надзвичайно велику кількість історичних даних щодо свого рідного краю, його палаюча історією душа постійно прагнула знайти найдетальніші історичні факти. Саме Андрій Майхер здебільшого і займався пошуковою роботою.

В ході їх спілкування і виникла ідея фотоальбому, який в подальшому отримав назву «Тарноруда. Під знаком Білої Троянди» і є частиню проекту #Тарноруда_Слідами_Бога.

Фотоальбом охоплює середньовіччя Тарнорудської історії. Але автори на цьому не зупиняться — ця книжка матиме продовження, у якій знайдуть своє відображення часи УНР, період коли Чорні Запорожці дали переможний бій під Тарнорудою окупаційним совєцьким військам.

По завершенню презентації Лора Підгірна поділилась своїми враженнями у дописі на своїй сторінці у Facebook:

«Нарешті, це ОФІЦІЙНО сталося! Презентація краєзнавчого промо-альбому #Тарноруда_Під_знаком_Білої_Троянди відбулася у гостинному читальному залі моїх чудових друзів — Хмельницька міська централiзована бiблioтечна система, у м. Хмельницькому. Надзвичайно приємно було сьогодні, після 2,5 років роботи, ентузіазму, віри і сподівань презентувати Хмельниччині цей наш спільний проект!
До нашої зустрічі долучився скайпом, із Польщі і наш краєзнавець та надзвичайна людина, уродженець Тарноруди Андрій Майхер . Прибула Alina Koval, секретар міської ради Волочиської ОТГ у роки мого замешкання у Волочиську, а сьогодні експерт з регіонального розвитку громади — людина, без якої більшість проектів просто не стала б можливою до здійснення, Володимир Черніков — фото-майстер, фото-творець нашого альбому.
Велика подяка Генеральному консулу України у Мюнхені Vadym Kostiuk.
Приймала усе наше товариство неймовірна і мегакрутецька господиня Хмельницької ЦБС Тамара Козицька та уся команда ЦБС.
Враження, розповіді про те, як усе починалося і чого ми за ці майже три роки домоглися, чого досягли і що здійснили.
Надзвичайно тепла аудиторія та спілкування, а ще — наші обласні ЗМІ, які ніколи не полишають наші спільні з Хмельницькою ЦБС проекти поза увагою.»

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *