7 грудня християни вшановують пам’ять великомучениці Катерини

Християни цього дня вшановують память великомучениці Катерини, а в давнину це було свято Дівочої долі. Про це повідомляє Укрінформ.

Святій Катерині випало жити під час гонінь на християн. Вона була донькою правителя міста Александрії Єгипетської за часів імператора Максиміна. Дівчина вирізнялася надзвичайною вродою і розумом. До Катерини сваталися юнаки з найбагатших родин, але вона всім відмовляла. Таємно Катерина прийняла християнство, за що гонителі віри невдовзі її стратили.

В Україні здавна великомученицю Катерину вважали своєю святою покровителькою дівчата і жінки. На Катерини існувала величезна кількість гадань. Зокрема, був поширений звичай «закликати долю», або «кликати судженого до каші». Для цього дівчата брали горня з кашею чи борщем, виходили опівночі надвір і гукали: «Доле, доле, іди до мене вечеряти!» або: «Іди, іди, суджений, кашу їсти!» Доброю прикметою вважали, якщо в цю мить заспіває півень. Інколи хлопці, які сиділи в схованці, почувши голос коханої дівчини, подавали відповідні звуки. До речі, цього дня хлопці суворо постували, щоб «свята Катерина послала гарну дружину».

Святу Катерину шанували також як помічницю у важких пологах, до неї в молитвах зверталися жінки, сподіваючись позбутися різних сімейних проблем та негараздів. Також Катерину вважали покровителькою учнів, студентів, науковців, адже за життя сама свята була надзвичайно розумною та освіченою жінкою.

Традиційно з приходом Катерини сподівались на люті морози. Тому й казали: «Як Катерина по воді, то Різдво по льоді», «Як на Катерину холодно, то буде голодно», а отже – «На святу Катерину – ховайся під перину».

 

Народні прикмети на День Катерини оприлюднив сайт 24:

  • Якщо погода на Катерини буде ясною – треба готуватися до морозної зими.
  • Тепла погода – морози вдарять тільки на Варварин день (після 17 грудня).
  • Відлига та туман прогнозують морози через 10 днів.
  • Якщо випав сніг на суху землю –наступний рік буде неврожайним.
  • Кола навколо місяця віщують мороз.
  • Маленькі зірки на небі прогнозують снігопад.

З іменинами вітайте Катерину, Євгена, Михайла, Олександра, Олексія.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *