Сьогодні святкує свій День народження Стівен Гокінг

76 років від дня народження Стівена Гокінга (1942), відомого англійського фізика-теоретика, професора математики Кембриджського університету, популяризатора науки. Про це повідомляє Портал «Будь у курсі» з посиланням на Укрінформ.

Гокінг — автор праць з релятивіської астрофізики, зокрема наукового бестселера «Коротка історія Часу»; довів теореми сингулярності в космології. Висунув теорію утворення чорних дір (1971).

Загалом Гокінг продав більше книжок про фізику, ніж Мадонна про секс. Він здобув визнання й особистою мужністю; в результаті хвороби, втратив здатність говорити й рухатись (ще на початку 60-х років), але, навіть у такому стані, прикутий до інвалідного візка, продовжує наукові дослідження.

Вчений вважає, що наукова і дослідницька діяльність приносить набагато більше задоволення, ніж заробляння грошей. А ще вчений мріє написати таку книжку, яка б продавалася в аеропортах і супермаркетах. Втім, для цього, на думку вченого, видавцю довелось би помістити на обкладинці голу жінку. І прибрати майже всі рівняння.

Гокінг доволі позитивно ставиться до фантастики – і в літературі, і в кіно, вважаючи, що вона дає змогу позбавитися людям від страхів і стимулює уяву. Але наукові факти і відкриття у змозі «переплюнути» «найфантастичну фантастику».

Головним ворогом знання вчений вважає не невігластво, а ілюзію знання.

У Стівена Гокінга троє дітей. Старший Роберт – програміст, працює в Майкрософт. Донька Люсі – журналістка, крім англійської чудово володіє французькою і російською, а наймолодший син Тім – студент. А ще у Гокінга є онук Вільям, котрий, звісно, обожнює комп’ютери.

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *