Які принципові положення мають бути в законі про деокупацію?

В законі про деокупацію має бути кілька принципових положень. Зокрема що Росія – агресор, яка розпочала війну проти України. Хибною є думка про те, що, якщо проти нас ведуть гібридну війну, то ми повинні ухвалити гібридний закон.

Про це сайту «24» розповів директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.

За словами політолога, сама назва закону – «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» – не достатньо точна. За дужками його спочатку називали про реінтеграцію, потім – про деокупацію. Однак, як зазначає Бала, є певні правила. Зокрема, не може відбутися реінтеграції без деокупації.

Росію треба визначити агресором. По-друге – встановити точні дати, коли РФ почала цю війну. По-третє, Росію треба визнати окупантом, яка захопила Крим і частину Донбасу. Перше правило деокупації – звільнення територій від озброєних людей. Всього цього в законі немає,
– підкреслює Віталій Бала.

Крім того, експерт вважає хибною думку про те, що треба ухвалювати гібридний закон, оскільки проти нас ведеться гібридна війна. На його переконання, не може політична кон’юнктура бути головним аргументом для прийняття такого закону, який на десятиліття може визначати розвиток подій стосовно війни і деокупації.

Хибний понятійний ряд не веде до розв’язання питання війни, а до втягування України в сценарій, який написаний Росією. Неправда, що за умови визнання Росії агресором, ми оголошуємо війну. В законі потрібні конкретні визначення, які відповідають дійсності,
– наголосив Бала.

 

 

 

 

Читайте також:

Закон про деокупацію Донбасу: Чи вплине він на ситуацію?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *