В Ужгород зі Словаччини їздитиме поїзд

Словаччина планує налагодити залізничне сполучення між Кошіце та Ужгородом. Про це повідомив речник «Залізничної компанії Словаччини» Томаш Ковач, передає tvi.ua з посиланням на видання Mukachevo.net.

За словами Ковача, «ЗКС» та «Укрзалізниця» заявили про зацікавленність у відкритті пункту перетину кордону Матьовце — Павлово з метою залізничних пасажирських перевезень.

«Метою цього проекту є забезпечення залізничного сполучення з Кошіце до Ужгорода та наступного ширшого сполучення Київ-Ужгород-Матьовце-Кошіце-Братислава/Прага», — розповів Ковач.

Перепоною сполученню двох міст є різна ширина залізничних колій у країнах. За словами Ковача, розглядаються два варіанти вирішення цього питання.

Перший варіант — це приїзд потягу з Ужгорода до Матьовце по широкій колії, а звідти до Кошіце — по європейській. Для цього у Матьовце потрібно побудувати спеціальну інфраструктуру для адаптації вагонів під європейську колію.

Інший варіант — побудувати 11 кілометрів європейської колії до Ужгорода.

Зазначається, що наразі в Словаччині є дві державні залізничні компанії: «ЗКС» (ZSSK), яка займається перевезеннями, і «Залізниці Словацької Республіки» (ZSK), яка займається розбудовою інфраструктури.

Для відкриття проекту залізничного сполучення Ужгород-Кошіце будуть задіяні обидві ці компанії

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *