Сьогодні День пам’яті українського актора Леоніда Бикова

День пам’яті Леоніда Бикова (1928-1979), українського актора театру і кіно, кінорежисера.

Про це повідомляє Портал «Будь у курсі» з посиланням на Укрінформ.

Народився Леонід Биков 12 грудня 1928 року в с. Знаменське (на сьогодні у складі смт. Черкаське), Слов’янський район, Артемівська округа, УСРР

Знявся у 24 фільмах, найвідомішими з яких є: «Максим Перепелиця», «Добровольці», «На семи вітрах», «В бій ідуть тільки «старики»», «Ати-бати, йшли солдати…». П’ять кінострічок поставив як кінорежисер.

Лауреат Державної премії України ім. Т.Г. Шевченка (1977).

Леонід Биков був таким самим, як і герої, яких він грав – щирим, чарівним, з незабутнім голосом і сумними очима. Тобто кіногерой цілком співпадав з виконавцем, актором, що неодмінно тішило глядача, який майже завжди підсвідомо ототожнює кінообраз з виконавцем.

Так само і режисером Леонід Биков був не за професією, а за покликанням, хоча з дитинства мріяв стати льотчиком, але через свій маленький зріст не пройшов медкомісію. А ось його найкращого друга Віктора Щедронова прийняли, він потрапив на фронт і загинув у Чехословаччині у 1945. Коли Биков писав сценарій до фільму «В бій ідуть одні «старики»», то в пам’ять про Віктора втілив його в образі Смуглянки, навіть прізвище зберіг – лейтенант Щедронов.

Леонід Биков загинув в автомобільній катастрофі 11 квітня 1979, поблизу селища Димер, на Київщині. На момент смерті акторові було всього 50 років.

Ховали його як солдата – скромно, без пустопорожніх промов і оркестрів.

Тільки над могилою улюбленого режисера і актора прозвучала «Смуглянка». Так він сам хотів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *