27 років тому офіційно відкрито Європейський банк реконструкції і розвитку

15 квітня 1991 року в Лондоні відбулось офіційне відкриття Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР).

Про це повідомляє Портал «Будь у курсі» з посиланням на Укрінформ.

Ідея створення банку була висунута французьким президентом Франсуа Міттераном. Рішення про його створення було ухвалено на сесії Європейської ради на рівні глав держав і урядів у грудні 1989 року у Страсбурзі.

ЄБРР – міжнародний фінансово-кредитний інститут, який надає допомогу країнам від Центральної Європи до Центральної Азії для проведення ринкових реформ, активного інтегрування економік цих країн у світову економіку, розвитку демократії. Його акціонерами є 65 держав, а також Європейська комісія та Європейський інвестиційний банк. ЄБРР надає цільові кредити під конкретні проекти приватним і державним структурам, а також здійснює прямі інвестиції, надає технічну допомогу (консультації, курси навчання банкірів та менеджерів тощо). З моменту заснування Банк реалізував понад 4,5 тис. проектів.

Варто нагадати, що саме ЄБРР відіграв надзвичайно велику роль на початку 1990-х, під час становлення нових східноєвропейських демократій, інвестуючи чималі кошти на розвиток їхнього малого і середнього бізнесу, стабілізуючи тим самим загальноєвропейську економіку.

Присутність ЄБРР в Україні сприяє проведенню економічних реформ, а також поліпшенню бізнес-клімату в нашій державі. На сьогодні банк веде в Україні 397 проектів, а сукупний об’єм інвестицій складає 12,024 мільйонів євро. Один із пріоритетних напрямків діяльності ЄБРР в Україні – фінансування проектів пов’язаних з інфраструктурою.

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *