Мешканці мікрорайонів Виставка та Заріччя протестували під Хмельницькою міськрадою

Вранці, 4 червня 2018 року, аби висловити свою незгоду щодо передачі послуги з управління своїми будинками приватній компанії ТОВ «Керуюча Компнія «ДомКом Хмельницький», близько кількох десятків ініціативних та занепокоєних хмельничан-мешканців багатоповерхівок, які обслуговувались Управляючою муніципальною компанією «Заріччя» (колишній ЖЕК №6, мікрорайон «Виставка») та ЖКК “Будівельник”, зібрались на мирну акцію протесту під стінами Хмельницької міської ради.

Нагадаємо, з 11 червня 2018 року вступає у силу рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради від 23.05.2018 року № 385 «Про призначення управителів багатоквартирних будинків у місті Хмельницькому». Відповідно до зазначеного документа:

  • квартплата для більшості хмельничан зросте у понад 2 рази (в середньому 1 кв.метр загальної площі квартири (будинку) хмельничанам відтепер вартуватиме від 4 до 5 грн.);
  • житловий фонд (130 багатоповерхівок) хмельничан, які протягом минулих років обслуговувались Управляючою муніципальною компанією «Заріччя» Хмельницької міської ради (колишній ЖЕК №6, мікрорайон «Виставка») та ЖКК “Будівельник” , передано на обслуговування Товариству з обмеженою відповідальністю «Керуюча Компнія «ДомКом Хмельницький», керівник Цілуйко Олекcандр Володимирович. Відповідно до офіційного сайту товариства, Компанія здійснює свою діяльність шляхом створення в містах підприємств – Керуючих компаній «ДомКом», які згідно з укладеними з органами місцевого самоврядування договорами здійснюють управління та утримання комунального житлового фонду місцевих рад. Щодо контактних даних Компанії, то офіційна адреса перебування їх головного офісу: 01004, м. Київ, пл.Бессарабська, 9/1Б. Найактивніше дана компанія працює у Кривому Розі, Нікополі та Сумах.

Майже годину хмельничани чекали на реакцію владних посадовців, спілкувались між собою та ЗМІ, які були присутніми на акції протесту.

Найбільш за все присутніх обурював як факт вагомого зростання тарифів, так і факт того, що уся процедура була вкрай втаємниченою і дізналась про неї громадськість уже після укладання договорів з ТОВ «Керуюча Компнія «ДомКом Хмельницький». Цікавив присутніх і той факт, чому серед наявних у обласному центрі Управляючих муніципальних компаній не виявилось охочих обслуговувати їх будинки та яким чином здійснювалась уся процедура конкурсу з призначення управителя багатоквартирних будинків у місті Хмельницькому від 21.05.2018 року.

Представник ТОВ «Керуюча Компнія «ДомКом Хмельницький» у ході свого інтерв’ю розповів, що основним критерієм, на підставі якого вони стали переможцем конкурсу, був найнижчий запропонований тариф на обслуговування. Хмельничани ж висловлювали думки з приводу того, що приватна компанія немає ні достатнього досвіду роботи (осільки офіційна дата реєстрації товариства — 1 квітня 2018 року), ні кваліфікованого персоналу, ні матеріально-технічного бази, або забезпечити виконання усіх необхідних робіт.

Близько 10-00 години до протестуючих вийшов очільник Хмельницького Олександр Симчишин.

Мер переконував присутніх, що усе зроблено лише в інтересах хмельничан, відповідно до чинного законодавства, та намагався відповісти на численні запитання. Здивування у пана Олександра викликало твердження, що хмельничани підтримують діяльність УМК «Заріччя» та хочуть і надалі обслуговуватись саме ним. Очільник Хмельницького повідомив присутніх, що УМК «Заріччя» та ЖКК “Будівельник” з 11 червня не ліквідовуються та здійснюватимуть свою часткову діяльність до момента повного розрахунку з усіми боргами. Але обслуговуванням будинків з наступного тижня займатиметься ТОВ «Керуюча Компнія «ДомКом Хмельницький». Мер заявив, що у разі отримання ним зареєстрованого повідомлення про час (з 18-30 до 21-00) та дату зборів мешканців будинків хоча б за добу до даної події, він особисто чи його представники відвідають збори та дадуть відповідь на усі запитання, які будуть цікавити хмельничан.

Щодо визначеної вартості квартплати за 1 кв.метр (від 3 до майже 6 грн. залежно від будинку та управляючочої компанії), то, як повідомили Олександр Симчишин та керівник ЖКГ м.Хмельницького Василь Новачок, дана ціна залишиться незмінною протягом 1 року — тобто до червня 2019 року.

Досить змістовно на численні питання хмельничан відповіла представниця Управління комунального майна Хмельницької міської ради. У ході своєї розмови посадовець повідомила, що мешканцям слід буде оплатити послуги УМК «Заріччя» та ЖКК “Будівельник” за травень та перші 10 днів червня 2018 року (як і усі попередні борги, у разі їх наявності), а з 11  червня очікувати на рахунки, які виставлятиме за свої послуги новий управитель.

Як роповіла представниця управління комунального майна, у разі, якщо власники квартир та нежитлових приміщень (співвласники спільного майна багатоквартирного будинку) мають бажання обрати собі іншого управителя їх майном — ця процедура прописана законодавчо у законі України № 417-VIII «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (Стаття 10. Прийняття рішень щодо управління багатоквартирним будинком зборами співвласників) та є цілком можливою.

Відповідно до наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку» від 13.06.2016 р. № 150, Договір про надання послуги за кожним багатоквартирним будинком, що входив до об’єкта конкурсу, строком на 1 рік від імені співвласників багатоквартирного будинку підписує вповноважена особа виконавчого органу місцевої ради, за рішенням якого призначається управитель. А інформація про управителя, з яким укладено договір про надання послуги, доводиться до відома співвласників багатоквартирного будинку шляхом розміщення на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та в кожному конкретному будинку (на прибудинковій території), зокрема на інформаційних стендах у під’їздах будинків та біля них, відповідного оголошення. Оголошення має містити інформацію про повне найменування (прізвище, ім’я, по батькові) управителя, його контактні телефони, номер і дату укладання договору, ціну послуги.

Проте якщо протягом дії договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, укладеного за результатами конкурсу, співвласники приймуть рішення про зміну форми управління багатоквартирним будинком або про обрання іншого управителя, співвласники мають право достроково розірвати такий договір, попередивши про це управителя, призначеного на конкурсних засадах, не пізніш як за 2 місяці до дня розірвання договору (ст. 13 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 417).

Рішення зборів співвласників оформляється протоколом, який підписується усіма співвласниками (їх представниками), які взяли участь у зборах, кожен з яких ставить підпис під відповідним варіантом голосування («за», «проти», «утримався»), за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики.

У протоколі обов’язково зазначається така інформація про співвласників (їх представників), які взяли участь у зборах співвласників: прізвище, ім’я, по батькові співвласника, документ, що підтверджує право власності на квартиру або нежитлове приміщення, номер квартири або нежитлового приміщення, загальна площа квартири або нежитлового приміщення, документ, що надає повноваження на голосування від імені співвласника (для представника).

Тобто, щойно співвласники багатоквартирним будинком визначаться з управителем, їм необхідно письмово попередити діючого управителя, призначеного на конкурсних засадах, і через 2 місяці вони зможуть укласти договір з обраним ними управителем.

Щодо укладення Договору, необхідно взяти до уваги, що відповідно до ст. 11. Закону № 417, якщо зборами співвласників прийнято рішення про укладання договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, такий договір (зміни до нього) підписується співвласником (співвласниками), уповноваженим (уповноваженими) на це рішенням зборів співвласників. Такий договір підписується на умовах, затверджених зборами співвласників, та є обов’язковим для виконання всіма співвласниками.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Читайте також:

У червні в Хмельницькому квартплата зросте до 4-5 гривень за 1 кв.метр

З використанням матеріалу: ОСББ Inform

2 thoughts on “Мешканці мікрорайонів Виставка та Заріччя протестували під Хмельницькою міськрадою”

  1. А кому жаловаться на ЖЭК 2,который с 1,65 поднял до 4,77 и ни черта не делает?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *