Пішов з життя режисер фільму «Міф» Леонід Кантер: ким він був?

Відомий український режисер, продюсер та письменник Леонід Кантер покінчив життя самогубством — застрелився. Трагічна подія сталася 4 червня 2018 року надвечір на хуторі Обирок, Бахмацького району, що на Чернігівщині. Поліція вилучила у загиблого вогнепальну зброю.

Про це повідомляє 24tv.ua з посиланням на прес-службу поліції.

Як інформує УП, слідчо-оперативна група поліції на місці події виявила труп чоловіка з наскрізним вогнепальним пораненням у щелепу. Поруч із тілом правоохоронці виявили зброю. Ярослав Тракало уточнив, що автомат направили на експертизу.

«Є передсмертна записка«, – повідомив він.

Леоніду Кантеру було 36 років. Ким він був і чим жив режисер – читайте у публікації.

 

Біографія Леоніда Кантера

Леонід Кантер – народився та виріс у Києві. Він був відомим продюсером, режисером, письменником та мандрівником (Леонід відвідав майже 50 країн).

Кантер навчався у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого, де отримав освіту за спеціальністю «Актор театру та кіно, ведучий телепрограм». А згодом здобув другу вищу освіту за спеціальністю «Режисер телебачення».

Леонід, ще коли був студентом, засновує кіностудію «Лізард філмс», яка зняла близько 50 коротометражних, кілька повнометражних та документальних стрічок.

Також він працював викладачем КНУТКіТ ім. І. К. Карпенка-Карого.

У 2007 році Леонід оселився на хуторі Обирок у Чернігівській області. Це було таке собі творче поселення: режисер там організовував фестивалі, мистецькі зустрічі, творчі школи та народні свята. Серед найвідоміших заходів: фестиваль «Хліб своїми руками» та перший афроетнічний фестиваль «Мама Африка».

На хуторі Леонід жив з дружиною Діаною Карпенко-Кантер і трьома дітьми: Магдаленою, Патагонією, Дар’яном. Сім’я жила там понад 10 років.

«З двома дітьми ми жили з мінімальними зручностями. У дворі була криниця, з якої воду носили. Взимку їсти готували лише на печі, влітку користувалися газовими балонами. Так жили 7 років. Я не можу сказати, що це було важко, звикли. Але коли з’явилася третя дитина, ми зрозуміли, що такий примітивний побут відбирає дуже багато часу, і ти не можеш нічого іншого робити», – розповідав Кантер в інтерв’ю.

 

Фільмографія Леоніда Кантера

2001 — «Людина без капелюха», режисер

2002 — «Йолка», режисер

2003 — «Поняття», режисер

2003 — «Гнів», режисер

2006 — Кінотрилогія «Із табуретом через Гімалаї»

Автор/продюсер:

«Царственний Кінь», режисер Сергій Лисенко

«Тибет Нелегал», режисер Слава Попов

«The stool», режисер Ярослав Андрущенко

Повнометражні документальні фільми:

2014 — «Війна за свій рахунок» (режисери Леонід Кантер та Іван Ясній).

2015 – «Добровольці Божої Чоти» (режисери Леонід Кантер та Іван Ясній).

2018 – «Міф» (режисери Леонід Кантер та Іван Ясній).

Фільм «Міф» розповідає історію життя оперного співака, волонтера, учасника Революції Гідності та бойових дій на сході України Василя Сліпака.

Загалом Кантер зняв десятків короткометражних фільмів, музичних кліпів, соціальних та рекламних роликів.

 

 

Читайте також:

20 грудня 1974 року народився Герой України та український оперний співак Василь Сліпак

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *