Сьогодні Всесвітній день океанів

8 червня відзначається Всесвітній день океанів.

Про це повідомляє Портал «Будь у курсі» з посиланням на Укрінформ.

День був заснований згідно з резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 5 грудня 2008 року з ініціативи учасників Міжнародного саміту з довкілля у Ріо-де-Жанейро (1992) і аналогічного форуму в Йоганнесбурзі (2003).

Задля чого був заснований цей День? Задля того, аби нагадати про провідну роль Світового океану в повсякденному житті людства.

Світовий океан – це серце нашої планети. Як серце перекачує кров до кожної з частин тіла, так і Океан поєднує людей по всій Землі, незалежно від того, де вони живуть. Океан регулює клімат, щороку годує мільйони людей, виробляє кисень, є домівкою для величезної кількості тварин, дає нам важливі ліки і чимало іншого!

Океан – колиска життя на планеті Земля, 70% якої вкрито водою.

Як підрахували експерти Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), вартість ресурсів Світового океану оцінюється, принаймні, в 24,2 трильйона доларів, при цьому щороку океан «поставляє» людству ресурси на 3 трлн доларів або 5% світового ВВП. Для того, щоб забезпечити здоров’я і безпеку наших співтовариств і майбутніх поколінь, надзвичайно важливо взяти на себе відповідальність за доглядом океану точнісінько так само, як він турбується про нас.

Тема Дня 2018 року: боротьба з забрудненням пластиковими відходами та рішення для забезпечення здоров’я океанів. Адже, як зазначають в ООН, щороку в океанах опиняється 8 мільйонів тонн пластику від якого гинуть 1 мільйон морських птахів і 100 тисяч ссавців. Разом з тим, економічні збитки від пластикового забруднення становлять 8 мільярдів доларів на рік.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *