Сьогодні — Всесвітній день донора крові

14 черня — Всесвітній день донора крові.

Про це повідомляє Портал «Будь у курсі» з посиланням на Укрінформ.

Рішення відзначати цей день щорічно, було прийнято у травні 2005 року на Всесвітній асамблеї охорони здоров’я в Женеві. Цей день є своєрідним виявом вдячності мільйонам людей, які рятують життя і зберігають здоров’я інших людей, здаючи свою кров.

Власне, саме слово донор походить від латинського dono – дарую.

Крім того, у цей день звертається увага на необхідність регулярної здачі крові для запобігання її дефіциту в лікарнях та клініках, особливо в країнах, де кількість донорської крові вкрай обмежена.

В Україні це питання теж постало надзвичайно гостро, адже знайти кров рідкісної групи було й раніше досить проблематично (час, затрачений на пошуки іноді вартував хворому життя), а нині, в умовах воєнного конфлікту і досить частих надзвичайних ситуацій попит в рази перевищує пропозицію. Т

ема цьогорічної кампанії — донорство крові як акція солідарності. У ній будуть висвітлюватися фундаментальні людські цінності — альтруїзм, повага, співчуття і доброта, які підкреслюють і підтримують добровільні неоплачені системи донорства крові.

Є у сьогоднішнього Дня і гасло: «Будь там для когось іншого. Здай кров. Поділися життям».

Організатором заходів з нагоди Всесвітнього дня донора крові в 2018 року стала Греція в особі Грецького національного центру крові. Основні заходи відбудуться сьогодні в Афінах.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *