В Україні оновили календар щеплень дітей та дорослих

В Україні оновлено Національний календар профілактичних щеплень — відповідно до рекомендацій ВООЗ та міжнародної практики, зазначає очільниця МОЗ Уляна Спрун. Зміни вже вступили у дію, тож якщо плануєте вакцинацію дитини — обов’язково ознайомтеся.

📌 Від туберкульозу (БЦЖ) дітей щеплюватимуть 1 раз — на 3-5 добу життя. Ревакцинацію у 7 років робити більше не потрібно.

📌 Другу дозу вакцини проти гепатиту В дитина отримуватиме не у перший місяць життя, а у другий. Це дозволить у майбутньому робити щеплення багатокомпонентною вакциною, яка даватиме захист одразу від кількох хвороб — гепатиту В, дифтерії, правця, кашлюку та поліомієліту.

Це допоможе зменшити кількість візитів на вакцинацію, зберегти більше часу для лікарів та батьків, а також зменшити рівень стресу мам, тат і діток, адже навіть безболісні уколи не завжди даються легко

Вакцинація за календарем профілактичних щеплень є безоплатною. Її можна зробити у вашого сімейного лікаря або педіатра.

Вакцини від 10 небезпечних хвороб — гепатиту В, туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюку, правця, гемофільної інфекції, кору, краснухи і епідемічного паротиту закуповує держава та розвозить до регіонів України. Усі вакцини якісні, ефективні і безпечні, прекваліфіковані ВООЗ.

«Робіть щеплення та будьте здорові!» — додає Уляна Супрун.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *