Е-квиток у пасажирському транспорті Хмельницького впроваджуватиме фірма з Одеси

На початку серпня 2018 року на засіданні виконавчого комітету Хмельницької міської ради міськими обранцями було прийнято рішення від 09.08.2018 №633, яким обумовлюються основні аспекти впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в хмельницькому міському пасажирському транспорті загального користування.

Зазначеним рішенням (п.1.2) затверджено Порядок проведення конкурсу з визначення особи (єдиного оператора), уповноваженої на впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті загального користування та здійснення справляння плати за транспортні послуги у м. Хмельницькому. А п.1.3 — склад конкурсного комітету з визначення особи (єдиного оператора), уповноваженої на впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті загального користування та здійснення справляння плати за транспортні послуги у м. Хмельницькому:

Голова конкурсного комітету: Бондаренко Андрій Євгенович — заступник міського голови.

Заступник голови конкурсного комітету: Шепурев Сергій Валерійович — заступник начальника управління транспорту та зв’язку.

Секретар конкурсного комітету: Костик Костянтин Олександрович — завідувач сектору контролю управління транспорту та зв’язку.

Члени конкурсного комітету:

 • Богачук Володимир Якович  — директор комунального підприємства по організації роботи міського пасажирського транспорту, голова громадської організації «Асоціація пасажирських перевізників “Поділля”» (за згодою);
 • Кузьмін Петро Петрович — директор ТОВ «Рембуд-транс» (за згодою);
 • Марценюк Віталій Михайлович — приватний перевізник (за згодою);
 • Матвійчук Сергій Володимирович — директор Хмельницького міського комунального підприємства «Хмельницькінфоцентр»;
 • Мішин Олександр Володимирович  — приватний перевізник (за згодою);
 • Мороз Валентина Володимирівна — фінансовий директор ТОВ «Хмельницьке таксі» (за згодою);
 • Паламарчук Віктор Анатолійович  — директор ХКП «Електротранс»;
 • Федосєєва Тетяна Олександрівна  — начальник відділу пільг управління праці та соціального захисту населення;
 • Мельничук Євгенія Степанівна  — заступник начальника управління праці та соціального захисту населення.

Як стверджував у ході презентації вищезазначеного рішення Сергій Шепурев, заступник управління транспорту і зв’язку, близько десятка фірм, в тому числі і представники одних з найбільших банківських установ України, висловили своє зацікавлення подібним конкурсом і готові конкурентно позмагатися за право впроваджувати електронний квиток у Хмельницькому.

12 вересня 2018 року у приміщенні Управління транспорту за зв’язку виконавчого комітету Хмельницької міської ради відбувся конкурс з визначення єдиного оператора уповноваженого на впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті. Представники конкурсного комітету визначились з переможцем: ним виявився єдиний учасник, що надав документи для участі у оголошеному конкурсі — одеське ТОВ “Фінансова компанія “Герц”.

Протягом майже 2 років (600 днів), товариство-переможець реалізовуватиме свій проект у 4 єтапи:

1 єтап:

 • встановлення програмного забезпечення на прилади прийому оплати проїзду, які перебувають у власності Уравління транспорту та зв’язку Хмельницької міської ради;
 • організація та налаштування каналів бездротового зв’язку, виготовлення партії (1000 од.) тестових електронних квитків.

2 етап:

 • встановлення серверного обладнання Центру обробки даних;
 • встановлення у комунальному транспорті м.Хмельницького 100 бортових комп’ютерів і 180 валідаторів;
 • перехід з тестового режиму до режиму постійної експлуатації обладнання;
 • виготовлення та початок реалізації у роздріб електронних квитків (пластикова картка з NFC-чіпом);
 • забезпечення хмельничан-пільговиків електронними квитками відповідно до даних реєстрів управління праці та соціального захисту населення міськради;
 • організація роздрібного продажу разових паперових квитків з QR-кодом у платіжних терміналах самообслуговування.

3 етап:

 • встановлення бортового обладнання на транспортні засоби приватних перевізників м.Хмельницького.

4 етап:

 • формування статистичної звітності та аналітики щодо розподілу пасажиропотоку у розрізі маршрутів;
 • надання пропозицій та ініціювання оптимізації маршрутно-транспортної мережі пасажирських перевезень у Хмельницькому.

Як пояснив пояснив Олександр Малін, представник ТОВ “Фінансова компанія “Герц”, винагорода його товариства, яке за власні кошти встановить усе необхідне обладнання та надалі його обслуговуватиме, складатиме 6,75% комісії від суми реалізованих квитків. Відповідно до тарифу за перевезення, який діє на сьогодні (Рішення виконавчого комітету від 23.08.2018 №666 «Про встановлення тарифів на транспортні послуги по перевезенню пасажирів в місті Хмельницькому у міському пасажирському транспорті загального користування» — 5 гривень до 20-00, 6 гривень після 20-00), це 0,338 грн. та 0,405 грн.

Проект ТОВ “Фінансова компанія “Герц” стане таким, що окупається, через 5 років.

Представники хмельницьких перевізників висловили своє невдовлення високою комісійною ставкою, запропонованою за свої послуги одеським товариством.

Як зазначив представник-перевізник маршрутів №21 та №22 Олександр Мішин: 6,75% — це монополія, яка є непідйомною для перевізників та являє собоє додаткове фінансове навантаження.

Валентина Мороз, представник від ТОВ “Хмельницьке таксі”, підрахувала орієнтовний розмір сум, якими місцеві перевізники вимушені будуть поділитися з ТОВ “Фінансова компанія “Герц”. Сума вийшла вагомою — 62 млн. грн. щорічно!

Дискусії та обговорення точились протягом 3 годин. Підсумувавши усе, Андрій Бондаренко, заступник мера та очільник конкурсного комітету, озвучив рішення: ТОВ “Фінансова компанія “Герц” визнано переможцем. Більшість, а це 7 членів комітету із 11 присутніх, проголосувало «Так».

Як повідомив Андрій Бондаренко, протягом місяця виконком повинен розглянути результати конкурсу з впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду.

 

Як відбувався конкурс, Ви можете переглянути на відео:

 

 

 

 

 

1 thought on “Е-квиток у пасажирському транспорті Хмельницького впроваджуватиме фірма з Одеси”

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *