Проект бюджету-2019: прогноз ВВП не надихає

Серед макропрогнозів у проекті держбюджету на наступний рік уряд прогнозує зменшення темпів росту ВВП в країні. Цього року прогнози росту ВВП на 3,3-3,5%, а на наступний рік закладається 3%. Це означає, що економічна ситуація в державі не покращуватиметься, а трошки погіршиться.

Таку думку висловив у коментарі 24 каналу економічний експерт Андрій Новак.

Зниження росту ВВП пов’язане з відсутністю реальних економічних реформ. Пенсійна, медична, освітня реформи прямого стосунку до економіки не мають. Натомість податкової, бюджетної реформ немає, зміни грошово-кредитної політики, яку веде уряд, також немає. Тому немає звідки очікувати збільшення темпів росту ВВП,
– пояснив експерт.

Новак зауважив – той ріст ВВП, який ми мали цього року, пояснюється лише кращою кон’юнктурою на зовнішніх ринках для українських експортних товарів. Наступного року цього ефекту вже не буде.

Також експерт констатував, що проект бюджету на 2019 рік нічим не відрізняється від бюджету на 2018 рік: » Взяли минулорічний документ і додали інфляцію до кожної статті, десь менше, десь більше».

На переконання Новака структура дохідної і витратної частин та співвідношення між ними нічим суттєво не відрізняються від минулорічного бюджету.

 

 

Читайте також:

Держбюджет-2019: головні цифри

1 thought on “Проект бюджету-2019: прогноз ВВП не надихає”

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *