«Єдине вікно» на митниці: Що передбачає закон, який набув чинності 4 жовтня?

У четвер, 4 жовтня, в Україні набув чинності закон №2530-VIII про введення «єдиного вікна» на митниці. Закон спрощує процедури під час митного оформлення товарів, інформує 24tv.ua.

Рішення про запровадження системи «єдиного вікна» на українській митниці було схвалене остаточно під час засідання Верховної Ради 6 вересня.

Так, відповідно до закону, державні органи, які видали дозвільні документи на митне оформлення, зобов’язані подати їх в електронному вигляді до державної інформаційної системи «Єдине вікно міжнародної торгівлі». Зокрема, мовиться про фітосанітарів, ветеринарів, екологів, радіологів та інших контролерів.

Органи доходів і зборів не зможуть вимагати від декларанта дозвільних документів у паперовому вигляді, якщо вони повинні бути в системі «єдине вікно» (в документі формулювання «митні органи» замінили на «органи доходів і зборів»)

На митниці також скасували радіологічний контроль, який зараз проводять екологи. При цьому представників екослужби викликатимуть, тільки якщо мобільні пристрої прикордонників покажуть перевищення радіаційного фону.

Тож відтепер на митниці залишаться тільки митники і прикордонники. Вони попередньо оглядатимуть товари і протягом 2 годин вирішуватимуть, чи пропустити їх, чи викликати профільних експертів. Якщо ж експертів таки викличуть, то вони повинні прибути негайно і також протягом 2 годин вирішити, чи пускати товар, чи заборонити пропуск або призначити інспектування, взяття проб, додаткове оброблення.

При цьому інформацію про будь-які рішення щодо товару вносять в інформаційну систему «єдине вікно».

Також, згідно з законом, автоматизована система управління ризиками (АСУР) є складовою єдиної автоматизованої інформаційної системи органів доходів і зборів. Це повинно виключити неконтрольованість і різні підходи до визначення митної вартості товарів.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *