Отримання Томосу на фініші, але може виникнути низка проблем, – експерт

Проблеми в передачі Андріївської церкви Константинополю немає. УАПЦ підтримала таку ініціативу. У парламенті з цього приводу теж є консенсус. Проблеми в отриманні Томосу можуть виникнути з іншого питання.

Про це 24 каналу розповів голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

Передача Андріївської церкви Константинополю – символічний акт. У рішенні синоду 11 жовтня було заявлено, що Константинопольський патріархат відновлює свою присутність в Україні. Тому потрібен був об’єкт для такої присутності. Це обмін позитивними символічними жестами, щоб створити матеріальні передумови для практичної реалізації процесу об’єднання українського православ’я і активної присутності Константинопольського патріархату в Україні та Києві,
– зауважив Фесенко.

Можливо, за його словами, потім з’являться інші релігійні об’єкти, які будуть використані Константинополем.

При цьому Володимир Фесенко переконаний – отримання Томосу і створення Єдиної помісної православної церкви на фініші. Але саме зараз можуть виникнути певні проблеми. І питання не в тому, що Андріївську церкву передали Константинополю в користування. Як вважає експерт, проблема може виникнути, на жаль, через патріарха УПЦ КП Філарета. Його амбіції, прагнення бути одноосібним керівником Української об’єднаної православної церкви. Це може перешкодити нормальному процесу об’єднання.

Авторитаризм Філарета при всіх його величезних заслугах в становленні і розбудові незалежного українського православ’я створює проблеми в процесі підготовки до об’єднавчого Собору. І глава УАПЦ Макарій про це теж сказав. Ієрархи московського патріархату не в захваті від Філарета. Але завдання – як можна більше залучити в об’єднану церкву ієрархів московського патріархату,
– зазначає Фесенко.

На його думку, питання з очільником об’єднаної православної церкви будуть вирішувати за допомогою перехідного періоду. Щоб забезпечити більш широку присутність у представників різних церков, постараються знайти компроміс щодо керівника.

Хоча є ще одна проблема – в узгодженні інтересів різних церков у процесі об’єднання на місцях. На рівні рядових священиків, говорить Фесенко, вирішити питання простіше. Складніше буде з ієрархами, єпископатом УПЦ МП зокрема. Треба зробити так, щоб не було скривджених, і якомога більше ієрархів з московського патріархату приєдналися.

 

 

 

Читайте також:

Рада передала Андріївську церкву в користування Константинополю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *