1 серпня вступила в дію вільна торгівля з Канадою: Топ-10 ключових фактів про угоду

1 серпня вступила в дію Угода про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою, повідомляє 24tv.ua.

Вранці у вівторок посол України в Канаді Андрій Шевченко нагадав, що опівночі 1 серпня стартувала вільна торгівля між двома країнами.

Дипломат пояснив, що угода передбачає скасування тарифів, доступ до державних закупівель, захист е-комерції, високі стандарти екології, захисту праці. А першим переваги від вільної торгівлі з Канадою мав би відчути український бізнес.

Президент України Петро Порошенко переконаний, що цей документ відкриє вікно колосальних можливостей для українського бізнесу.

Це красномовний і символічний жест підтримки, це чудовий прояв особливого партнерства, яке міцніє між нашими державами – далекими географічно, але такими близькими по духу, цінностях та прагненнях,
– написав Порошенко у своєму Facebook.

 

Отже, що варто знати про ЗСТ із Канадою?

Топ-10 ключових фактів про цю угоду наводить Наталія Микольська, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі — торговий представник України, для Європейської правди:

1. Канада входить до топ-20 ринків у фокусі для України в Експортній стратегії. За оцінкою експертів International Trade Centre, потенціал збільшення нашого експорту становить близько $40 млн.

2. Канадський ринок орієнтований на імпорт. У 2016 році він склав 403 мільярди доларів США.

Канада є одним із провідних світових імпортерів з розрахунку на душу населення.

Так, обсяг імпорту Канади втричі перевищує обсяг імпорту США на душу населення. Це великий ринок з високим рівнем доходу, а також диверсифікацією споживчих смаків та уподобань.

3. Це країна, в якій знають Україну та її продукти. В Канаді найбільша українська діаспора. 1,3 мільйони українців живуть у Канаді.

4. Український експорт до Канади зростає. За 5 місяців цього року експорт товарів до Канади склав $19,5 млн і зріс на 73,4% (на $8,3 млн) у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

І, що важливо, зростає експорт товарів з доданою вартістю. Збільшилися, зокрема, поставки комп’ютерного обладнання, керамічної плитки, спортивного спорядження, скляної і пластикової тари, човнів, меду, олії соняшникової. А експорт продуктів переробки овочів (консерви та соки) зріс з $83 тис. до $2,5 млн.

5. Угодою про вільну торгівлю скасовуються ввізні мита на імпорт 98% українських товарів.

Найбільші переваги отримають українські виробники машинобудівної та хімічної галузей, одягу та взуття, меблів, представники харчової галузі. Наприклад зараз, до моменту набрання чинності Угодою, діють ставки ввізного мита: готовий одяг — 17,2%, взуття — 9,7%, продукція транспортного машинобудування — 5,6%, овочі та фрукти – 3,8%, продукція хімічної промисловості – 4,5%.

І вже з 1 серпня ці та інші групи товарів будуть вільними від мита.

6. Український бізнес отримає доступ до участі в закупівлях на рівні федерального уряду Канади на однакових умовах з місцевими компаніями. Їхній обсяг складає приблизно 15 млрд канадських доларів і передбачає від 350 до 400 тисяч угод щороку.

7. Експорт до Канади послуг у сфері інформаційно-комунікаційних технологій має значні перспективи.

Хоча Угода не регулює питання торгівлі послугами, ми очікуємо також збільшення експорту українських послуг до Канади. Зокрема, ринок ІКТ Канади демонструє стрімке зростання (9,6%), більше 70% з основних 250 гравців показали збільшення доходів минулого року.

8. Очікуємо збільшення інвестицій з Канади в Україну, а також інвестицій з інших країн для розміщення переробних виробництв для експорту в Канаду та ЄС. Ці інвестиції означають модернізацію підприємств, нові робочі місця і загальне покращення рівня життя українців.

9. Угода дасть «зелене світло» для кооперації українських та канадських підприємств у сфері ІТ, хай-теку, інженерії, в авіагалузі та машинобудуванні в межах участі в глобальних ланцюжках доданої вартості.

І останнє — як простіше скористатися новими можливостями?

10. Офіс з просування експорту при Міністерстві економічного розвитку та торгівлі та спеціально започаткований Угодою проект технічної допомоги CUTIS Project (Canada-Ukraine Trade and Investment Support Project) працюють з українськими експортерами, щоб допомогти їм повністю скористатися всіма новими можливостями на ринку Канади, які створює Угода про вільну торгівлю.

 

 вільна торгівля, Канада

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *