Прощена неділя 2018: традиції свята

У 2018 році Прощена неділя припадає на 18 лютого. Це останній день Масляної. Християни вірять, що у цей день треба просити вибачення за всі образи, заподіяні протягом всього року, передає 24tv.ua.

Традиції Прощеної неділі

Як свідчить сама назва, у Прощену неділю існує традиція просити прощення. Людина, що розкаюється, каже: «Прости мене, якщо зможеш», а інша відповідає: «Господь тебе простить, і я прощаю. І ти мене прости!».

Християни просять вибачення у сім’ї, друзів та знайомих, аби приступити до посту з чистою душею.

Також у цю неділю християни йдуть сповідатись перед священиком. У церквах після вечірнього богослужіння відбувається особливий чин прощення, коли священики і прихожани просять один у одного пробачення.

Прощену неділю ще називають Сиропустною, адже вже з понеділка починається Великий піст, тож це останній шанс, коли можна їсти молочні продукти.

Християни також відвідують у цей день могили покійних родичів та приносять млинці.

Що не можна робити в Прощену неділю

Якщо у Прощену неділю хтось просить вибачення, не можна відмовити цій людині у прощені. Також у цю неділю не можна думати про погане, скаржитися та вступати в конфлікти.

Окрім того, у Прощену неділю вже не можна вживати алкоголь, м’ясо та м’ясні продукти. Адже останній тиждень вже відбувається підготовка до посту.

 

 

Читайте також:

Великий піст 2018: дата та традиції дотримання

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *