Експерт: Формула «Роттердам+» є грабунком українців

Глава Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг Дмитро Вовк, розповів, що методика утворення оптової ціни на електроенергію із застосуванням так званої формули «Роттердам+» є адекватною і прозорою. Однак, в українців щодо прозорості та адекватності є значні сумніви.

Про це повідомив в ефірі 24 Каналу виконавчий директор «Конкорд Капітал», енергетичний експерт Андрій Герус.

«Формула настільки є прозорою, що всі українці прозоро зрозуміли, що на цій формулі через тарифи, із всіх знімають спеціальну ренту, яка йде на фінансування найбагатшого олігарха Ахметова, і тим, з ким він уклав домовленості. Прозоро не означає справедливо», – зазначив Герус.

За його словами, формула не є адекватною. До прикладу, вугілля, яке видобуває компанія «ДТЕК», яка видобуває 80% вугілля в Україні, є низької якості, тому що там вища зольність і вищий вміст сірки (близько 2%). У Роттердамі його прирівняли до вугілля зовсім іншої якості з сіркою (менш як 1%). Тобто, прирівняли запорожець до мерседеса, і платити за машину нижчої якості треба так само як вищої якості.

Компанія «ДТЕК» є найбільшим транспортером цього вугілля, завозячи його з Росії. З Ростовської області везе на Луганську ТЕЦ. Воно зараховується за формулою «Роттердам+» з доставкою 8500 кілометрів в Україну. Якщо говорити про марку «Г», то її видобувають шахти в Україні,
– наголосив експерт.

Герус додає, що у нас вугілля достатньо на експорт, але воно продається дешевше угорським покупцям, аніж продається в Україні споживачам. У шахтарів заборгованість по зарплаті складає 2 місяці невиплачених коштів за березень і квітень, а сьогодні ми вже маємо середину травня. Ми оплачуємо найдорожче вугілля у світі – 2535 гривень. Натомість, у Роттердамі дешевше на 35%. Це саме та чітка картинка, де можна помітити, хто на цьому заробляє, а хто є крайнім.

 

 

Читайте також:

Дмитро Вовк анонсував чергове зростання тарифів на електроенергію

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *