Роман Миколаїв: про батьківські внески, другу зміну та профтех.освіту

У останній робочий день квітня, у п’ятницю, 28 числа, о 13-00 відбулось підсумкове засідання виконавчого комітету Хмельницької міської ради.

Одним з цікавих та важливих питань, які обговорювались владними очільниками Хмельницького в ході засідання, було й питання галузі освіти в м.Хмельницькому. Саме з цього приводу одним з доповідачів був Директор Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Роман Миколаїв.

У галузі освіти міста в 2016 році функціонувало 87 установ. Фінансування галузі у 2016 році склало 492,2 млн грн, що на 115,3 млн грн або на 30,6% більше, ніж у 2015 році.

Уперше за декілька десятків років в місті збудовано та відкрито новий дошкільний навчальний заклад в мікрорайоні Ружична, розпочато будівництво навчально-виховного об’єднання на вулиці Залізняка, 32 і 2-х дошкільних навчальних закладів в мікрорайонах Гречани та Лезневе. Зменшити черги на влаштування дитини у дошкільний навчальний заклад вдалося на 29,2 %, або на 2248 заяв.

На утримання установ та закладів галузі з бюджету розвитку спрямовано в 2016 році 21,4 млн.грн., що на 8,1 млн.грн. або 42% більше, ніж у 2015 році. За рахунок  коштів міського бюджету та коштів субвенції з державного бюджету проведено заміну аварійних віконних блоків у 41-му навчальному закладі, встановлено паркани у 3 дошкільних навчальних закладах, утеплено фасад будівлі у 5 дошкільних навчальних закладах, проведено ремонт дахів та заміну шиферного покриття у 18 навчальних закладах, облаштування міні-футбольного поля зі штучним покриттям в НВО №28 та розпочато роботи  ще у 3-х загальноосвітніх навчальних закладах, проведено ремонт санітарних вузлів в 28 навчальних закладах, ремонт сходів в СЗОШ №18, в 5 навчальних закладах проведено ремонт систем опалення та вентиляці, в 11 навчальних закладах встановлено пожежну сигналізацію, проведено капітальний ремонт асфальтного покриття на території 19 навчальних закладів. Придбано 14 комплектів меблів для дошкільних навчальних закладів; 8 лічильників тепла в дошкільні заклади та школи; комп’ютерну техніку для 17 шкіл; підручники для 38 шкіл; інтерактивний комплекс для 20 шкіл; кухонне обладнання для 3 шкіл.

В 2016 році вперше в місті проведено міський батьківський форум, на якому влада разом з батьками та освітянами міста обговорила найактуальніші питання фінансування освіти, батьківських внесків, безпеки та захисту прав дітей. Також в 2016 році вперше запроваджено фонди шкіл з розрахунку 100 грн. на одного учня, на ці цілі спрямовано з міського бюджету майже 3 млн грн.

 

 

У своєму виступі Роман Дмитрович відзначив, що нажаль в середній освіті поки що не на 100% вирішені ситуації з так званими «шкільними батьківськими внесками». Саме тому, в нього вже розроблені завдання та плани на липень 2017-го — він запропонує розглянути і прийняти певні кадрові рішення по керівникам частини навчальних закладів обласного центру, де є проблема та залишились подібні випадки, часто завувальовані. Однак, це лише одиничні випадки. Масового характеру дана проблема вже немає.

З метою розвантаження шкільних закладів та ліквідації «другої зміни» для 6-х класів у центральних школах, департамент освіти пропнуватиме навчальним закладам використовувати додаткові приміщення, у яких можна буде проводити навчання.

Щодо питання профтех.осіти — то на сьогодні воно є надзвичано важливим та потребує кропіткої роботи й приняття окремих рішень. Наразі, в ході доповіді міський голова Хмельницького висловив думку щодо необхідності закриття УПК у зв’язку з недоцільністю його функціонування та сумнівності якості наданих послуг, однак Роман Миколаїв висловив свою думку та не погодився з баченням Олександра Симчишина.

Усі деталі доповіді Директора Департаменту освіти та науки і суперечливі питання оптимізації у галузі освіти — дивіться світлини та відео:

 

 

 

З використанням матеріалів: Хмельницька міська рада

2 thoughts on “Роман Миколаїв: про батьківські внески, другу зміну та профтех.освіту”

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *