Роумінг в країнах ЄС: деталі мобільного зв’язку за кордоном

Згідно постанови Європейського парламенту стосовно мобільного зв’язку, з 15 червня операторам буде заборонено стягувати додаткову плату за роумінг. Проте є певні нюанси, про які розповіли українцям.

Про це повідомляє Znaj.ua з посиланням на портал «germania.one».

Українцям нагадують, що за тиждень дзвінки, СМС-повідомлення та мобільний зв’язок у країни ЄС, включаючи Великобританію, Ісландія, Норвегію та Ліхтенштейн, повинні бути такими ж як і в межах своєї країни.

Контракт

Абонентам, які уклали контракт з оператором мобільного зв’язку, перехід на нові умови повинен здійснюватися автоматично. Проте клієнтам все ж радять, уважно переглянути договори, а особливо звернути увагу на умови, прописані дрібним шрифтом.

Плата за кордоном

За кордоном дзвінки регулюються сервісом так званого добросовісного використання Fair-Use. При використанні власної SIM-карти можливо доведеться вносити деяку плату.

У транспорті

Для туристів, які подорожують морем на круїзних лайнерах, дія постанови Європарламенту може не поширюватися навіть у країнах ЄС. Зв’язок на судні може бути дуже дорогим, де вартість хвилини розмови коштує до 10 євро.

Тому під час подорожі, пасажирам варто уточнити одразу всі ціни та умови бездротового зв’язку на судні.

Прикордонна зона

Якщо абоненти в межах будь-якої країни Євросоюзу можуть не перейматися з приводу тарифікації на дзвінки, то на прикордоні зони це правило може не поширюватися. Тому громадян попереджають бути уважними, користуючись мобільним під час перетину держкордонів. Якщо у деяких країнах не обрати опцію в налаштування на»ручний вибір мережі», система може автоматично підключити на мережу сусідньої країни, і в такому випадку, витрати можуть бути суттєвими.

 , мобільний зв'язок, роумінг

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *