Музейники та громадські діячі Хмельницького проти призначення Ольги Долінської

8 червня за участі заступника керівника апарату обласної ради Тетяни Зеленко відбулось засідання конкурсної комісії з проведення конкурсного добору на посаду директора комунального закладу культури – Хмельницького обласного художнього музею.

До участі у конкурсі було допущено трьох кандидатів:

  • Ольгу Долінську,
  • Ларису Чернову,
  • Ігоря Петраша.

Як зазначає прес-служба Хмельницької обласної ради, члени комісії провели співбесіди з кожним з претендентів, заслухали проекти програм розвитку комунального закладу на найближчі роки. А за результатами таємного голосування більшість членів комісії (6 голосів) проголосувала за Ольгу Долінську, яка зараз працює головним спеціалістом управління культури, національностей, релігій та туризму облдержадміністрації.

За діючого на той момент директора музею Ларису Чернову віддали свої голоси 2 члени конкурсної комісії, за екс-очільника Хмельницького обласного художнього музею Ігоря Петраша — 1 голос.

З врахуванням рішення конкурсної комісії, протокол засідання направлено голові обласної ради для призначення Ольги Долінської директором Хмельницького обласного художнього музею та підписання з нею контракту на 5 років.

В той же час представники громадськості та мистецтвознавці Хмельницького проти призначення новообраного директора Хмельницького обласного художнього музею пані Ольги Долінської. Як зазначають представники музею, обрана у конкурсі кандидат в очільники закладу — не є професіоналом цієї справи, не має відповідної освіти, хоча у неї і наявні диплом диктора телебачення та, окрім цього, вона закінчила магістратуру державної служби. Більш цього, мистецтвознавці відмічають, що не мають жодної інформації щодо роботи та досягнень Ольги Долінської у мистецькій сфері.

Щоб офіційно висловити свою позицію проти призначення, активісти та митці звернулись листом до голови Хмельницької обласної ради Михайла Загороднього та до депутатських комісій, де, окрім описанного вище, також зазначили, що пані Ольга у минулому (2010 рік) була прес-секретарем (радником) одіозного екс-голови Хмельницької ОДА Василя Ядухи.

Як оприлюднив у своєму дописі на сторінці у мережі Facebook громадський діяч Алім Міщук, митці та громадськість Хмельницького вимагатимуть проведення повторного, не таємного, а публічного засідання та відкритого голосування конкурсної комісії:

«Сьогодні група митців та громадських діячів були в Загородного та Корнійчука. Ми вимагаємо публічного відкритого повторного засідання комісії по керівнику музею. Де в публічний спосіб шляхом пояснення свого вибору у відкритому, а не таємному, голосуванні кожен член комісії пояснив би громаді своє рішення.»

Однак, як відзначає інший громадський діяч Сергій Мороз, вимога колективу музею щодо відкритого, а не таємного, голосування є певним лицемірством, оскільки ще 2 місяці тому і самі музейники були  прихильниками саме таємного голосування.

Це беззаперечний факт, оскільки серед членів конкурсної комісії обласної ради з обрання очільника обласного комунального закладу культури «Хмельницький обласний художній музей» були і 3 представники Громадських організацій. Саме цих 3-х представників 25 квітня 2017 року працівники музею особисто обрали на загальних зборах. Нагадаємо і той момент, що за вирішенням більшості колективу музею відбір представників відбувався шляхом закритого (таємного), а не відкритого голосування. Попередньо перелік потенційних кандидатів до складу комісії було сформовано шляхом опитування кожного представника трудового колективу.

Укладає договори з обраними на конкурсі керівниками обласних комунальних закладів безпосередньо голова Хмельницької обласної ради, пан Михайло Загородній, який наразі пообіцяв врахувати думку та незадоволення громадськості кандидатурою новобраної очільниці Хмельницького обласного художнього музею. Очільник Хмельницької обласної ради повідомив, що шукатиме шляхи розв’язання конфлікту.

У зв’язку з завершенням контракту з діючим директором, Ларисою Черновою, нового керівника Хмельницький обласний художній музей повинен отримати вже сьогодні, 19 червня.

 

 

Як відбувалось голосування трудового колективу й обрання представників до складу конкурсної комісії, які точились суперечки та дискусії, хто увійшов до складу комісії дивіться на відео:

 

 

Дивіться також:

Хто представлятиме музей у комісії з проведення конкурсного добору директора?

1 thought on “Музейники та громадські діячі Хмельницького проти призначення Ольги Долінської”

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *