Законопроект про нові правила паркування: чого чекати водіям?

Депутати Верховної Ради готуються прийняти нові правила паркування – чого чекати водіям досліджувала Politeka.

У новому законопроекті, авторами якого виступають депутати від БПП на чолі з головою транспортного комітету Ярославом Дубневичем і обранці з “Народного фронту” – Антон Геращенко і Геннадій Кривошея, пропонується подолати корупцію і безсилля паркувальників.

Для цього всім місцевим радам надається право створювати автоматизовані системи оплати за парковку і залучати під це гроші інвесторів. За відсутність паркоматів тепер каратимуть штрафами.

У новому законопроекті прописаний механізм фото- і відеофіксації порушень. Зараз вже існує автоматична система фіксації порушень ПДР, але вона працює на базі стаціонарних камер на дорогах. Якщо новий закон ухвалять, то кожному парковочному інспектору видадуть спеціальне обладнання для фіксації порушення парковки в “ручному” фото- і відеорежимі. Зняті інспектором фото неправильно залишеного авто стануть підставою для виписки штрафу.

Паркувальних інспекторів буде наймати місцева влада. Ці люди будуть відповідати за виписування і стягнення нових штрафів з порушників – фактично це патрульна поліція.

Коли інспектор побачить авто, яке припаркували не за правилами, він зробить в спецпрограмі мінімум дві фотографії і роздрукує повідомлення про адмінпорушення. Імені порушника там не буде, але буде номер машини, умови порушення і ссилка на спеціальний сайт, де водій зможе подивитися авто в момент порушення і копію постанови про накладення штрафу.

Документ інспектор буде залишати для водія на лобовому склі авто. Для того, щоб паркувальникам не довелося бігати за водіями-порушниками, депутати пропонують карати власників машин. Тобто штраф за неправильну парковку будуть виписувати на ім’я власника авто, навіть якщо воно знаходиться в користуванні у іншої людини.

Штраф можуть виписати навіть якщо водія немає на місці. Перші 10 хвилин стоянки на будь-який парковці будуть безкоштовними. Але якщо інспектор за допомогою фото- чи відеофіксації дізнається, що ви стоїте більше 10 хвилин, то вам випишуть штраф в розмірі плати за годину паркування.

2 thoughts on “Законопроект про нові правила паркування: чого чекати водіям?”

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *