Вступна кампанія-2017: найзатребуваніші професії в Україні та світі

Вступна кампанія 2017 в Україні розпочнеться вєе наступного тижня — з 29 червня, передає 24tv.ua. Час, коли переважна більшість українців прагнула вивчитися на юриста чи економіста, відійшов у минуле. Нині ринок праці потребує інших героїв з інакшими професійними навиками.

Під час вступної кампанії 2017 можна подавати 9 заяв на 4 спеціальності на держзамовлення. При цьому кількість заяв на контрактну форму навчання не обмежується. Якщо ви роздумуєте, який виш та факультет обрати – ця стаття для вас. Які професії користуються попитом у роботодавців, які виші навчають таких фахівців та у скільки може обійтись це навчання — проаналізувала Яніна Ткачук для сайту «24».

Україна все більше інтегрується у європейський простір, і не тільки в торгово-економічному плані. Наші абітурієнти все частіше звертають увагу на можливість навчатися, а у перспективі – і працювати у Європі. Але насправді не Європою єдиною. Адже процеси глобалізації ніхто не скасовував. Тому молодим українцям варто обрати таку професію, яка в майбутньому буде цікава світовому роботодавцю.

Найзатребуваніші професії в Україні

Якщо абітурієнт не має наміру виїздити з України (самі не віримо зараз в те, що пишемо), то варто придивитися до наступних спеціальностей. Втім, за кордоном вони також цілком стануть у нагоді.

Нагадаємо, сьогодні український випускник школи може спробувати вступити до вишу на бюджет, якщо має хороші результати ЗНО. Втім, кількість місць там не така вже й велика. Для усіх інших охочих здобувати вищу освіту існує платне навчання. Вартість його залежить від статусу навчального закладу та рівня його викладачів. Ми намагалися порівняти ціни у столичних та регіональних вишах.

Програміст

На програмістів навчають як в інститутах-університетах, так і в коледжах. Список навчальних закладів, що готують фахівців за напрямком підготовки «Інформатика (IT)» можна подивитись на сайті osvita.ua.

Щодо вартості: у Національному авіаційному університеті навчання на такі спеціальності, як «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», «Інженерія програмного забезпечення», «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» коштує 1496 гривень за місяць на стаціонарі. У коледжі Кременчуцького національного університету ім. Остроградського вивчитись на техніка-програміста коштуватиме 5800 гривень за весь термін навчання – 3 роки 10 місяців. Натомість у приватній комп’ютерній академії «Шаг» навчання на програміста коштує: напівстаціонар — від 1515 гривень за місяць, стаціонар — від 2220 гривень за місяць, термін навчання тут — 2,5 року.

 

 

Інженер-будівельник

Список навчальних закладів, які пропонують навчання у сфері будівництва та архітектури, – натискайте на посилання.

Вартість навчання за спеціальністю «Будівництво та соціальна інженерія» у НАУ складає 1320 гривень за місяць стаціонару. Цей же напрямок навчання у Полтавському національному технічному університеті ім. Кондратюка обійдеться у 1222 гривні на місяць на стаціонарі. В Ужгородському національному університеті фахівця на напрямом «Архітектура і будівництво» вивчать за 833 гривні на місяць.

 

 

Дизайнер

Серед дизайнерів конкуренція значна. Але якщо маєте креативне мислення і велику працелюбність — вперед. До всього, поле діяльності для дизайнерів – досить широке: дизайн інтер’єру та екстер’єру, ландшафтний дизайн, веб, дизайн одягу тощо.

Навчають дизайну різних видів, наприклад, у Київському національному університеті культури і мистецтв, на факультеті дизайну і реклами. Вартість навчання тут – 23 300 грн за рік навчання стаціонарно і 15 600 грн – заочно.

Київський національний університет технологій та дизайну готує дизайнерів за 16-ма різними напрямками (від веб-дизайну до художнього моделювання костюму). Навчання тут коштує 16 000 грн за рік денної форми навчання і 12 900 тисяч грн – заочної.

У Інституті дизайну та реклами Національної Академії керівних кадрів культури і мистецтв, де навчають за трома дизайнерськими напрямками, навчання коштує від 15 800 тисяч грн за рік на стаціонарі та від 12 800 тисяч грн заочно.

 

 

 

Найпотрібніші професії у Європі і світі

Там потребують дещо інших спеціалістів. Втім, програмісти та ІТ-спеціалісти знайдуть роботу поза межами України без проблем.

Окрім того, світ цікавлять високотехнологічні професії: біотехнологи, нанотехнологи та екологи.

В Україні опанувати спеціальність еколога цілком можливо. Список вишів, що готують за цим напрямком, Ви можете побачити натиснувши на посилання.

Щодо вартості навчання, то, наприклад, у Європейському університеті екологів готують за суму від 8 900 гривень за рік навчання на денній формі. У Закарпатському навчально-консультаційному центрі Національного університету водного господарства та природокористування – 11 800 гривень за рік стаціонару, і 6 900 – за заочку.

Біотехнологіям в Україні також навчають, подивитись виші можна перейшовши за посиланням.

Зокрема, у Дніпропетровському державному аграрно-економічному університеті рік навчання на біотехнологічному факультеті коштує 9 200 гривень стаціонарно і 6 300 заочно.

26 250 гривень потребуватиме навчання за освітньою програмою «Біологія (високі технології)» у Київському національному університеті ім. Т.Шевченка.

Національний університет харчових технологій готує бакалаврів за спеціальністю «Біотехнології та біоінженерія» за 15 800 гривень на стаціонарі і за 8000 заочно.

Нанотехнології у нас теж вивчають, хоч і не так широко, як медицину у широкому розумінні слова.

Зокрема, КНУ ім. Шевченка має освітні програми «Нанофізика та наноелектроніка» і «Нанофізика та наносенсорика». Рік навчання за цими напрямками – 26 250 гривень за денний стаціонар.

Кафедра органічного синтезу і нанотехнологій є в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут», вартість підготовки фахівців тут – 9 900 гривень за рік денної форми навчання і 4900 – за заочку.

Мікро- та наносистемну техніку, зі спеціалізацією «Електронні біомедичні системи і технології» вивчають у НТУУ КПІ. Вартість навчання тут складає 15 500 за рік стаціонару та 9 300 за заочку.

 

 

Найоплачуваніші професії

І для загальної інформації розкажемо вам про технічні професії, найзатребуваніші та найбільш високо оплачувані у світі (за даними дослідження соціальної мережі Linkedin). Усі вони так чи інакше стосуються комп’ютерів. Отже, це: Java-програміст, розробник алгоритмів, Web-архітектор, спеціаліст по сполученню програмного забезпечення, спеціаліст з мережевої безпеки, дизайнер інтерфейсів, фахівець зі зберігання та управління даними, розробник мобільних додатків., мережевий аналітик, фахівець із хмарних технологій.

 

 

Читайте також:

Вступна кампанія-2017: Основні моменти та нововведення

Вступна кампанія-2017: Скільки коштує навчання в вищих навчальних закладах Києва

Вступна кампанія-2017: Рейтинг університетів «Топ 200 Україна»

2 thoughts on “Вступна кампанія-2017: найзатребуваніші професії в Україні та світі”

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *