Супрун розвінчала міф про популярний медичний препарат та розповіла як лікувати рани

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявила, що антисептиком «Мірамістин» потрібно користуватися з обережністю, через те, що цей медичний препарат належно не перевіряли, передає 24tv.ua.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

Звертаємо увагу, що популярний в Україні антисептик «Мірамістин» – не має належним чином проведених клінічних випробувань і його необхідно використовувати з обережністю. Будьте обачливими у виборі засобу та при серйозних травмах обов’язково консультуйтеся з лікарем,
– наголосила Супрун.

При цьому, чиновниця порадила українцям, як правильно потрібно обробляти свіжу рану.

«Зважайте, що перед тим як обробляти рану її необхідно промити під проточною водою. Потім нанесіть засіб, що знезаражує та накладіть стерильну пов’язку або пластир», – написала вона.

Також в.о. міністра перерахувала медзасоби, якими можна замінити «марний» перекис. Це йодовмісні препарати:

  • Повідон-йод допомагає загоєнню ран, має широкий антибактеріальний спектр, низький рівень резистентності, ефективний проти біоплівок та добре переноситься.

Детальніше можна почитати тут: https://goo.gl/5hdcxd

  • Хлоргексидин 0,05%-розчин — сильний антисептик, який має широкий спектр застосування. Залежно від концентрації та форми випуску він може застосовуватися для догляду за порожниною рота, миття рук, очищення ран та передопераційної обробки ран та рук. Хлоргексидин добре знезаражує ушкоджене місце.
  • Етанол — коли немає під рукою менш агресивного засобу, можна використовувати етиловий спирт. Найбільш ефективною є 70% концентрація. Важливо, що за невеликої концентрації етанол не має бактеріоцидного впливу, а 96%-ва концентрація менш ефективна за 70%-ву через особливість бактеріальної мембрани.

Детальніше за посиланням: https://goo.gl/DLa7UG

Повідон-йод (10% розчин), хлоргексидин (0,05% розчин) та етанол(70% розчин) рекомендуються до застосування Всесвітньою організацією охорони здоров’я та присутні у Національному переліку основних лікарських засобів.

 

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *