Батьки маленьких вихованців “Славутинки” відстоюють права своїх дітей на початкову школу

Ще з середини червня, щойно стало відомо про доленосне рішення депутатів Хмельницької обласної ради, яке було прийнято ними в ході пленарного засідання дев’ятнадцятої чергової сесії 14 червня 2018 року стосовно Кам’янець-подільської спеціалізованої школи-інтернату «Славутинка», працівники навчального закладу та батьки учнів оббивають пороги різних інстанцій, аби захистити права своїх дітей.

Яких ж змін зазнала від проголосованого рішення обласних обранців Кам’янець-Подільська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів “Славутинка” Хмельницької обласної ради? Викладачі та батьки школярів, які навчаються у школі-інтернаті, очікували, що навчальний заклад лише змінить свою назву та тип на Кам’янець-Подільський ліцей “Славутинка” Хмельницької обласної ради. Однак, в ході засідання бюджетного комітету, було внесено пропозицію ліквідувати початкову школу та зробити навчальний заклад ІІ-ІІІ ступенів. Саме таке рішення і було винесене на Президію та, відповідно, і проголосоване на 19-ій сесії Хмельницької облради. Тобто, поряд зі зміною назви ліквідовується і І ступінь. А це означає закриття початкової школи, через що учні 1-4 класів просто залишаються на вулиці.

Оразу ж, у понеділок, 18 червня, аби відстояти права першачків та залишити початкову школу у складі «Славутинки» представники навчального закладу та батьки маленьких школярів приїхали під стіни Департаменту освіти та науки Хмельницької ОДА.

Як зазначають протестувальники, п.6 ст.25 розділу ІІ Закону України «Про освіту» говорить:

«Засновник закладу освіти зобов’язаний:

  • забезпечити утримання та розвиток матеріально-технічної бази заснованого ним закладу освіти на рівні, достатньому для виконання вимог стандартів освіти та ліцензійних умов;
  • у разі реорганізації чи ліквідації закладу освіти забезпечити здобувачам освіти можливість продовжити навчання на відповідному рівні освіти;
  • забезпечити відповідно до законодавства створення в закладі освіти безперешкодного середовища для учасників освітнього процесу, зокрема для осіб з особливими освітніми потребами.»

Тобто, як пояснюють батьки маленьких учнів та викладацький колектив «Славутинки», учні початкової школи мають право завершити навчання в початковій школі саме в цьому закладі. Коли учні першого класу, які зараховані цього року, завершать 4 клас та перейдуть до 5 класу, структурний підрозділ – школа І ступеню — фактично буде ліквідована. Лише тоді можна говорити про дотримання прав дітей, батьків, колективу.

Батьки школярів розчаровані фактом того, що одним натиском на кнопку обласні обранці позбавили 210 обрадованих діток можливості навчатися у обраному навчальному закладі, який відомий на усю область, має визначну історію та прекрасне приміщення.

Як зазначає Юлія Лічкевич для видання «Край Кам’янецький», числені листи від батьків пішли в профільне міністерство, до очільників облради та ОДА, депутатів різних рівнів. Крім цього, зі своїм болем вони звернулися також і до редакції.

  • На сесію мало виноситися лише питання про зміну статусу, а пункт про ліквідацію рівня з’явився в останню хвилину. Чим не спланована акція? Невже хтось кинув оком на наш заклад і хоче прибрати його до своїх рук? – така думка не дає спокою батькам.

Інші мотиви їм зрозуміти важко. Школа з давньою історією, котра переживала різні часи, нині в розквіті сил. 2014 року заклад перепрофілювали з школи-інтернату І-ІІ ст. для дітей з малозабезпечених, багатодітних сімей у повну триступеневу спеціалізовану школу з пришкільним інтернатом для дітей з сільської місцевості з поглибленим вивченням іноземних мов. Тільки за ці роки чисельність дітей у закладі збільшилася вдвічі, а з нового навчального року тут мали сісти за парти 367 учнів, з яких 210 початкової школи. Та цим двомстам учням дорога до їхнього храму науки перекрита.

  • Наша сім’я з Голоскова, але хотіли, щоб донька Даринка здобувала освіту в місті, проте виникли проблеми з сільською пропискою. У «Славутинці» нас прийняли, як своїх, а ми закохалися з першого разу в заклад. Зараз нам йти до третього класу і ми дуже розгублені, – розповідає мама Юлія Кузнецова.

Для тих, хто перетинає поріг школи, все свідчить, що тут культивується освіта нової якості. Батьки переконалися в цьому на власному досвіді.

  • Сучасні умови, новітня матеріальна база, а головне, відхід від застарілих, штампованих методів навчання і виховання. Ніяких лінійок радянського зразка, дні першого й останнього дзвоника перетворюються на свята для дітей, а не для освітянської еліти. Діти поглиблено вивчають англійську, німецьку, польську мови, тож це є гарним початком для їх самореалізації в дорослому житті, – розповідає сім’я Пасічників – Більшості батьків робочий графік не дозволяє забирати дитину після уроків, а в установі з повним утриманням школярі під наглядом у вечірні та ранні години, що є великим плюсом.

Та всі ці шанси забрано в дітей. Багато учнів школи мешкають у селах і саме вони змушені будуть припинити поглиблене вивчення іноземних мов через брак таких шкіл у більшості районів Хмельниччини. Особисто директор обласного департаменту освіти та науки Олег Фасоля не впевнений, що спеціалізовані школи Кам’янця-Подільського зможуть прийняти таку кількість вихованців «Славутинки».

  • Чому не затвердити рішення про поступове виведення початкової школи, аби наші дітки змогли закінчити навчання. Але ж ні! Депутати посилаються на значну економію бюджетних коштів. В дітей просто відбирають право на освіту, – говорить Любов Посикалюк.

Сидіти склавши руки і дивитися як дітей залишають без освітнього даху над головою батьки не збираються. Славутинцям або звертатися до суду щодо опротестування депутатського вироку, або ж його можуть перекреслити самі народні обранці. Вже двічі делегація батьків та вчителів їздила в Хмельницький відстоювати школу і поїзд рушив з місця. На 23 червня вдалося зібрати 32 із 27 обов’язкових підписи депутатів, котрі завізувалися під ініціативою зібрати позачергову сесію з цього резонансного питання. Серед підписантів багато тих, котрі тиснули кнопки “за” ліквідацію 1-4 класів “Славутинки”.

 

 

 

Читайте також:

Батьки та викладачі вимагають скасувати рішення Хмельницької облради щодо закриття школи «Славутинка»

1 thought on “Батьки маленьких вихованців “Славутинки” відстоюють права своїх дітей на початкову школу”

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *