МОН про закриття початкових класів у «Славутинці»: Рішення облради порушує одразу два Закони

Міністерство освіти та науки України висловило своє рішення щодо ситуації з закриттям початкової школи Кам’янець-Подільської спеціалізованої школи-інтернату «Славутинка»

Як зазначив для LB.ua керівник експертної групи з питань державно-громадського управління освітою МОН Володимир Божинський:

“Українське законодавство дійсно відносить до компетенції місцевих рад ліквідацію навчальних закладів або окремих класів. І скасувати таке рішення можна тільки через суд, ніякі органи управління таких повноважень не мають. Тобто дати правову оцінку тому, що сталося, може тільки суд. Але об’єктивно можна сказати, що таке рішення облради порушує ст. 13 Закону про освіту та ст. 21 Закону про загальну середню освіту, які, зокрема, визначають доступність початкової освіти. Позбавити школи дітей вже після того, як вони були до неї зараховані, це означає перешкоджати їхньому доступу до освіти”.

За словами Божинського, тепер може виникнути правова колізія.

“Фактично, після такого рішення школа повинна відрахувати учнів, але юридичних підстав для відрахування немає. Тому що немає такої підстави для відрахування, як ліквідація класів засновником закладу. А переведення до іншого навчального закладу можливе тільки за згодою батьків. Якщо батьки не дають згоди – юридично здійснити переведення неможливо. І кожен такий випадок батьки зможуть оскаржити в суді. Безумовно, прийняте депутатами облради рішення не виважене і не обґрунтоване”, – зауважив він.

Божинський висловив сподівання, що депутати виправлять свою помилку на позачерговій сесії у липні 2018 року.

Нагадаємо, в ході сесії 14 червня своїм рішенням щодо перейменування школи-інтернату в ліцей Хмельницька облрада закрила початкові класи при Кам’янець-Подільській спеціалізованій школі-інтернаті «Славутинка».

Депутати прийняли рішення про зміну назви і типу Кам’янець-Подільської спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів на Кам’янець-Подільський ліцей ІІ-ІІІ ступенів. Це сталося вже після того, як школа набрала два нові перші класи — 1 червня на навчання було зараховано 60 першокласників. Усього ж в цій початковій школі навчається 210 дітей.

Ініціатором закриття першого ступеня школи став голова бюджетної комісії облради Іван Гладуняк. Під час засідання він заявив, що фінансування початкової школи є для області нецільовим: «Потрібно діяти згідно із законом про освіту і не придумати новел до законів і реформ, які проводить уряд», — сказав Гладуняк. Очевидно, йдеться про те, що законодавчо початкова школа не може бути ліцеєм. При цьому існування початкової школи при ліцеї законом не забороняється.

Голова департаменту освіти і науки Хмельницької області Олег Фасоля називає рішення неправомірним: «Питання про ліквідацію першого ступеня школи раніше не порушувалося, відповідно, директор провела набір у перші класи згідно з чинним законодавством. Я вірю, що на додатковій сесії вдасться внести зміни в рішення, які збережуть перший ступінь для цієї школи, і таким чином ми забезпечимо право дітей на освіту. Наскільки мені відомо, батьки вже зібрали достатньо підписів для того, щоб скликати позачергову сесію облради. Крім того, вони збираються оскаржити рішення облради в суді».

 

 

 

Читайте також:

Батьки маленьких вихованців “Славутинки” відстоюють права своїх дітей на початкову школу

Фото: Славутинка

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *