Пішов з життя Левко Лук’яненко

Надвечір 7 липня пішов з життя український дисдент, політичний і громадський діяч Левко Лук’яненко, передає 24tv.ua. Сталося це в одній із лікарень Києва. Політв’язень і народний депутат чотирьох скликань страждав від тривалої хвороби. У серпні йому виповнилося б 90 років.

Таку сумну звістку повідомила його дружина, пише «Радіо Свобода».

Левко Лук’яненко, мав серйозні проблеми зі здоров’ям. Зокрема, у «Феофанії», де він перед відходом на той світ потрапив до реанімації, його лікували від наслідків інсульту.

За словами жінки, її чоловік давно мав проблеми зі здоров’ям, інформує 24tv.ua з посиланням на ТСН.

Як зауважила пані Надія, Левко Лук’яненко перехворів на лейкоз, а згодом мав і проблеми з тромбами та лейкоцитами.

Кілька днів тому він потрапив до лікарні, а саме до реанімації, і тут українського громадського та політичного діяча лікували від наслідків інсульту, продовжила вона.

Хто такий Левко Лук’яненко? Народився він 24 серпня 1928 року в селі Хрипівка Чернігівської області. Через підпільну антирадянську діяльність у травні 1961 року Львівський обласний суд засудив Лук’яненка до розстрілу, проте через 72 доби Верховний Суд замінив розстріл 15-ма роками позбавлення волі. Кару відбував у Мордовії. Після звільнення в 1976 році Лук’яненко увійшов до складу групи засновників Української гельсінської групи, проте в 1977 його знову засудили до 10 років ув’язнення та п’яти років заслання. На свободу політик вийшов лише в 1988 році.

Вже за часів Незалежності Левко Лук’яненко отримав звання Героя України та був народним депутатом чотирьох скликань Верховної Ради. Крім того, він був першим надзвичайним і повноважним послом України в Канаді, а також очолював комісію з питань помилувань при президентові Вікторові Ющенку. Був Лук’яненко і автором «Акту проголошення незалежності України» та лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка 2016 року.

 

1 thought on “Пішов з життя Левко Лук’яненко”

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *