Усі законодавчі акти в Україні будуть аналізувати через призму впливу на здоров’я населення

Як повідомляє МОН, відтепер усі законодавчі акти, які ухвалює Уряд, повинні містити прогноз того, як впливатиме прийняття того чи іншого рішення на здоров’я людини.

Наприклад, прийняті рішення щодо підвищення акцизів на тютюн буде враховано як позитивний вплив на наповнення бюджету, так і те, що таке рішення сприяє зниженню цінової доступності тютюну, а отже, і зменшенню поширеності тютюнопаління. Або при прийнятті рішення щодо зменшення оподаткування автомобілів з електродвигунами врахують, що це сприяє не тільки більшій ціновій доступності, а й зменшує рівень забрудненості атмосферного повітря у містах і пов’язану з цим захворюваність та смертність.

Запровадження принципу пріоритетності збереження здоров’я населення відповідає Угоді про асоціацію між Україною та Європейським союзом, а саме — сприяє зміцненню системи охорони здоров’я України та її потенціалу.

Нагадаємо, що система громадського здоров’я — основа профілактичної медицини, що втілює основні системні заходи у сфері охорони здоров’я та спрямована на збереження здоров’я населення.

1 thought on “Усі законодавчі акти в Україні будуть аналізувати через призму впливу на здоров’я населення”

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *