Якою буде ціна на газ для населення з 1 квітня?

Оновлена інформація щодо вартості газу у публікації — натискайте на посилання нижче:

Ціна газу для населення з 1 квітня 2017 року — 6.9579 грн. за куб.м

 

В Україні можуть переглянути ціни на газ для населення, пише MigNews з посиланням на УНІАН. Скоріш за все, але не факт, — зміни ціни на газ відбудуться у жовтні.

За отриманими даними, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України розробило відповідний проект постанови “Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу (відносини у 2017-2018 роках)”. Згідно з документом, спеціальні зобов’язання НАК «Нафтогаз України» щодо поставок газу для потреб населення і теплокомуненерго можуть продовжити на рік.

 

Наприкінці квітня 2016 року Кабінет міністрів ухвалив рішення щодо введення єдиної ціни на газ для населення та промисловості з 1 травня 2016-го. Згідно із постановою, уряд з 1 травня 2016-го зобов’язав НАК «Нафтогаз України» продавати населенню природний газ за єдиною ціною 6 879 гривень за тис. куб. м (з урахуванням ПДВ, витрат на транспортування та інших витрат).

Новий тариф включав в себе:

  • ціну на імпортований газ з урахуванням входження в газотранспортну систему і його доставки до західного кордону (4 942 грн/тис. куб.м),
  • ПДВ (1 146,5 грн/тис. куб.м),
  • тариф на транспортування по території України (219 грн/тис. куб.м),
  • тариф на його розподіл (513,7 грн/тис. куб.м)
  • націнку облгазів (57,4 грн/тис. куб.м).

Ціна продажу газу для потреб теплокомуненерго також була встановлена на рівні 6 879 гривень за тис. куб. м.

Однак останній пункт постанови передбачає закінчення її чинності 1 квітня 2017 року. Крім того, п.16 Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу, яке було затверджено даною постановою, зазначає що виробникам теплової енергії НАК “Нафтогаз України” постачає природний газ за регульованою ціною лише в період з 1 травня 2016 р. по 31 березня 2017 р. (включно).


Розробленною Мінекономіки Постановою запропоновано з 1 квітня 2017 року по 1 квітня 2018 роки продовжити спеціальні зобов’язання Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» щодо поставок природного газу для потреб населення і теплокомуненерго.

«Ця постанова набирає чинності з 1 квітня 2017 року та діє до 1 квітня 2018 року», — наголошується в документі.

Також в проекті постанови йдеться про закупівлі «Нафтогазом» всього необхідного обсягу газу для потреб населення і теплокомуненерго у своїх дочірніх видобувних компаній. При цьому відсутній обсяг купуватимуть у інших постачальників або ж імпортувати.

п.6 розробленої постанови зазначає: НАК “Нафтогаз України” з 1 квітня 2017 р. по 1 квітня 2018 р. придбаває природний газ відповідно до абзаців першого та третього пункту 5 цього Положення за ціною, визначеною на рівні 4 849,00 гривень за 1000 куб. метрів.

А п.12 Положення вказує: З 1 квітня 2017 р. НАК “Нафтогаз України” продає природний газ відповідно до пунктів 9-11 цього Положення для побутових споживачів, виробників теплової енергії та релігійних організацій за ціною, що становить 4942,00 гривні за 1000 куб. метрів (без урахування податку на додану вартість, тарифів на транспортування та розподіл природного газу).

Відповідно, пропонується до 1 жовтня поточного року визначити ціну реалізації газу для населення на рівні 4 942 грн плюс ПДВ та мінімальна націнка, а на період з 1 жовтня 2017 року по 1 квітня 2018 року — встановити нову ціну на основі розрахунків з урахуванням котирувань на європейських газових хабах.

В той же час, з 1 квітня 2017 року відбудеться поділ ціни на:

  • газ для населення на ціну газу як товару (4 942 гривень/тис. куб. м плюс гранична торговельна націнка газопостачальної компанії 3,2%)
  • абонплату за його транспортування і розподіл (так звана абонплата, яку споживач буде оплачувати регулярно, незважаючи на обсяги споживання).

Як зазначав для ЕнергоРеформи заступник начальника департаменту енергоефективності НАК «Нафтогаз України», галузевий експерт Олексій Хабатюк, введення розрахованих Національною комісією, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), ставок абонентної плати за розподіл газу призведе до подорожчання відповідних послуг в 1,5-20 разів.

Наприклад, для «Київоблгазу» тариф для населення розрахований на рівні 0,02549 грн/куб. м*г. Якщо у вас газовий котел і лічильник типорозміру G6, то абонплата складе 193 грн на місяць, — пише експерт на своїй Facebook-сторінці.

А.Хабатюк нагадує, що раніше розміри платежу за розподіл газу залежали від фактично спожитих обсягів газу, а не від пропускної здатності лічильника.

На сьогодні тариф для «Київоблгазу» — 567 грн / тис.куб.м. Якщо споживання за рік становить 2500 куб.м, то за розподіл «Київоблгазу» ви заплатите 1420 грн … А по-новому вийде за рік більше 2300 грн — в 1,5 рази більше, — відзначає експерт.

Він підкреслює, що для споживачів, які використовують газ тільки при приготуванні їжі, зростання платежу буде ще більш відчутним.

З газовою плиткою все веселіше. Абонплата по-новому (для споживачів з лічильником G2,5 — ред.) — 77 грн / міс., або 920 грн на рік. На сьогодні за розподіл платять близько 4 грн. в місяць (на двох осіб ). Зростання — в 20 разів, — зазначає А.Хабатюк.

Окрім того, як зазначає Економічна правда, субсидія на нововведення (абонплату) не діє, оскільки згідно статті 102 Бюджетного Кодексу, пільги і субсидіі надаються на природний газ. На послуги з розподілу газу пільги і субсидіі діючими нормами закону не розповсюджуються.

Нижче, у таблиці наведено тариф на послуги розподілу газу для побутових та комерційних споживачів за 1 куб м на годину:

 

 

 

 

Читайте також:

З 1 квітня українці платитимуть за газ по-новому: ціну за спожитий газ та абонплату

 

Світло здорожчає з березня. А газ з квітня?

 

Уряд змінив правила перегляду тарифів на газ для населення

 

З квітня газ для населення може здорожчати на 40%

4 thoughts on “Якою буде ціна на газ для населення з 1 квітня?”

  1. Сволочи,грабители !!! За что уничтожают нацию,как жить дальше? Пускай проживут на зарплату 2.500 грн.Меньше пускай грабят в карманы, народ пускай поднимается, и розогнать этих бандитов, только берут транши для себя, газ поднимают и жизнь дорожает уже нету куда, народ плать за этих козлов которые жеруют в своё удовольствие просто слов уже нет…..

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *