З 1 квітня українці платитимуть за газ по-новому: ціну за спожитий газ та абонплату

Оновлена інформація щодо вартості газу у публікації — натискайте на посилання:

Ціна газу для населення з 1 квітня 2017 року — 6.9579 грн. за куб.м

 

В Україні встановили тарифи за розподіл природного газу для населення і промислових споживачів. В середньому доведеться сплачувати 92 грн на місяць, пише 24tv.ua.

Нагадаємо, у середу, 22 березня 2017 року, Кабінет міністрів України продовжив спеціальні зобов’язання, покладені на НАК «Нафтогаз України» та інші суб’єкти ринку природного газу, ще на рік — до квітня 2018 року. Однак даною Постановою регулюється тільки ціна продажу «Нафтогазом» газу як товару (4 942 гривень /тис.куб.м без ПДВ), в той час як в чинній редакції (що діє до 1 квітня 2017 року) визначаються також граничні, кінцеві ціни на газ для населення (6 879 гривень/тис. куб. м з урахуванням всіх витрат на транспортування, податки та торгові націнки).

Єдиний граничний тариф 6 879 грн./тис.куб.м. включав в себе (до 1 квітня 2017 року):

 • ціну на імпортований газ з урахуванням входження в газотранспортну систему і його доставки до західного кордону (4 942 грн/тис. куб.м),
 • ПДВ (1 146,5 грн/тис. куб.м),
 • тариф на транспортування по території України (219 грн/тис. куб.м),
 • тариф на його розподіл (513,7 грн/тис. куб.м)
 • націнку облгазів (57,4 грн/тис. куб.м).

А вже з 1 квітня 2017 року відбудеться поділ ціни на:

 • газ для населення на ціну газу як товару (4 942 гривень/тис. куб. м плюс гранична торговельна націнка газопостачальної компанії 3,2%)
 • абонплату за його транспортування і розподіл (так звана абонплата, яку споживач буде оплачувати регулярно, незважаючи на обсяги споживання).

Нові тарифи, встановлені Національною комісією держрегулювання енергетики і комунальних послуг, є абонплатою за підключення до системи газопостачання. Українці оплачуватимуть послугу щомісяця на підставі потужності лічильника і незалежно від фактичного обсягу споживання, пишуть «Українські новини».

У ці тарифи закладені витрати «Укртрансгазу» на транспортування газу магістральними газопроводами до газорозподільних систем (близько 23% в структурі тарифу).

Тариф для населення буде суттєво нижчий, ніж для промислових споживачів, однак за три роки ці цифри вирівняють.

З 1 квітня 2017 року абонплата на розподіл для найбільш поширеного типу лічильника (G4, 54% від загальної кількості абонентів і близько 80% від загального споживання по країні) в місяць становитиме близько 92 гривні/місяць.

Для прикладу, до 1 квітня 2017 року родина, яка проживає у квартирі, обладнаній газовим лічильником, та використовує 10 куб.метрів газу у місяць, сплачувала за спожитий газ 68,79 грн. (1 куб.метр газу — 6,879 грн.)

Починаючи з 1 квітня, ця родина сплачуватиме за приблизники підрахунками 152 грн.:

 • за спожиті 10 куб.метрів газу (орієнтовна вартість газу 6,00 грн.) — 60,00 грн.
 • місячну абонплату (орієнтовний середній розмір плати по країні) — 92,00 грн.

Відповідно, в середньому для цієї родини 1 куб.метр газу з початком квітня коштуватиме 15,2 грн. Або послуга з використання газу для приготування їжі для подібної української родини зросла у 2,2 рази.

Як зазначав для ЕнергоРеформи заступник начальника департаменту енергоефективності НАК «Нафтогаз України», галузевий експерт Олексій Хабатюк, введення розрахованих Національною комісією, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), ставок абонентної плати за розподіл газу призведе до подорожчання відповідних послуг в 1,5-20 разів.

НКРЕКУ опублікувала проект постанови зі ставками абонплати за розподіл газу (згідно з новою методикою, споживачі будуть щомісяця платити за розподіл газу фіксовану суму, що залежить від максимальної пропускної спроможності їх лічильника, незалежно від фактичного споживання — ред). Наприклад, для «Київоблгазу» тариф для населення розрахований на рівні 0,02549 грн/куб. м*г. Якщо у вас газовий котел і лічильник типорозміру G6, то абонплата складе 193 грн на місяць, — пише експерт на своїй Facebook-сторінці.

А.Хабатюк нагадує, що раніше розміри платежу за розподіл газу залежали від фактично спожитих обсягів газу, а не від пропускної здатності лічильника.

На сьогодні тариф для «Київоблгазу» — 567 грн / тис.куб.м. Якщо споживання за рік становить 2500 куб.м, то за розподіл «Київоблгазу» ви заплатите 1420 грн … А по-новому вийде за рік більше 2300 грн — в 1,5 рази більше, — відзначає експерт.

Він підкреслює, що для споживачів, які використовують газ тільки при приготуванні їжі, зростання платежу буде ще більш відчутним.

З газовою плиткою все веселіше. Абонплата по-новому (для споживачів з лічильником G2,5 — ред.) — 77 грн / міс., або 920 грн на рік. На сьогодні за розподіл платять близько 4 грн. в місяць (на двох осіб ). Зростання — в 20 разів, — зазначає А.Хабатюк.

Експерт нагадує, що методика, за якою розраховані ставки абонплати, була підготовлена ​​більше року тому.

Куди дивилися борці за права споживачів? Не чув від них ні слова, ні півслова. Методиці, по якій порахували абонплату, вже понад рік. Звертав увагу на неї багато разів. Збіг? Не думаю, — підсумував А.Хабатюк.

Окрім того, як зазначає Економічна правда, субсидія на нововведення (абонплату) не діє, оскільки згідно статті 102 Бюджетного Кодексу, пільги і субсидіі надаються на природний газ. На послуги з розподілу газу пільги і субсидіі діючими нормами закону не розповсюджуються.

Нижче, у таблиці наведено тариф на послуги розподілу газу для побутових та комерційних споживачів за 1 куб м на годину:

 

 

Читайте також:

«Абонплат за газ»: хто і скільки сплачуватиме з лічильником та без

 

Світло здорожчає з березня. А газ з квітня?

 

Якою буде ціна на газ для населення з 1 квітня?

 

Уряд відклав на рік підвищення ціни на газ для населення

20 thoughts on “З 1 квітня українці платитимуть за газ по-новому: ціну за спожитий газ та абонплату”

 1. Таке враження, що цей «новий» дебелізм в тарифній політиці влади направлений на навмисне знищення самих знедолених громадян Украіни. Ось де перспектива для роботи НАБУ та СБУ для притягнення до кримінальноі відповідальності державницьких посадових осіб, винних в навмисному геноциді украінців !!!

 2. я правильно зрозумів, з першого квітня за транспортування куба газу треба платити 20+ гривень?

  1. Відповідно до тарифів у таблиці — в середньому так, 20 грн. за куб у місяць (якщо рахувати, наприклад, по Вінниці: 720 годин * 0,02285 грн./куб.м * 20% ПДВ). А далі — згідно пропускної здатності лічильника.

  2. Якщо правильно розуміти — то виходить , якщо в тебе є котел , газова плита і ти напротязі місяця до них навіть близько не підходив \ лежав в лікарні , чи був у відрядженні і т п \ ти повинен сплатити прибиизно 200гр. Уявляю ситуацію : людина виходить з лікарні , грошей немає , а тут ще й газ відключають. Залишається піти тільки на кладовище. Як піде так далі : то зайшов в аптеку , подивився — заплати \\ зайшов в магазин , подивився заплати . Наскільки памятаю цю аферу хотіли провернути ще минулого року . Відбувались телеефіри і т п. Все населення України ( десь 80%) були проти. Багато людей по селах прокладали труби за свій кошт. По селах є багато хатів , в яких ніхто не живе \батьки повмирали , молоді виїхали\ лиш приїжджають зрідка. НЕ розумію , чому не закласти цю ціну в вартість газу — більше споживаєш — більше платиш. І коли говорять що у всій Європі так , то , наскільки памятаю на одному з круглих столів хтось з знаючих людей сказав , що це неправда , що це є лиш в одній якійсь країні і то маловідомій. Тепер виходить так : людина яка споживає 100 куб. буде платити меньшу вартість + 200гр. І людина яка споживає 700 куб. + 200гр. Тепер порахуємо : \нехай нова ціна за газ = 5гр\куб\ : 100к. х 5гр. = 500гр. + 200гр. (котел , плитка) = 700гр. \ 700гр. : 100куб. = 7гр\куб. \\\ 700к. х 5гр. = 3500гр. + 200гр.= 3700гр. \\ 3700гр. : 700куб. = 5,3гр\куб.\\ Звідси бачимо : людина яка не використала ні грама газу — заплатить = 200гр. \ використав газу 100куб. — заплатив по 7гр\куб. \\ використав газу 700куб. — заплатив по 5,3гр\куб. Виходить , що всі , хто має здоровенні особняки площею в сотні метрів (треба обігрівати) буде за куб газу платити меньше .

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *