Податок на нерухомість: за що та скільки платитимемо?

Українцям, які володіють “зайвою” житлоплощею вже через кілька місяців доведеться заплатити податок за кожен квадратний метр понад норму, нагадує Politeka.

Ще в наприкінці 2015 року парламентарії внесли зміни до Податкового кодексу (закон №909), згідно з яким податком обкладаються не тільки житлові квартири і будинки, а й сараї, гаражі, погреби, літні кухні і т.д. Однак, більшість міськрад встановили нульову податкову ставку на господарські будівлі.

Нерухомість, яка підпадає під податок, це:

  • житловий будинок,
  • прибудова до будинку,
  • квартира,
  • кімната в комуналці,
  • будинок на дачі.

Податок на нерухомість йде в місцеві бюджети. Міські ради самі визначають, яка житлоплощу вважається “зайвої” і який податок з неї стягувати.

Відповідно до закону, податок на нерухомість не потрібно платити на квартири площею менше 60 квадратів і будинку менше 120 квадратів. Якщо в родині є і будинок і квартира, для них вважається “нормою” 180 квадратів.

Ставка податку за минулий рік може коливатися в межах від 0 до 3% від мінімалки станом на початок року, за який здійснюється нарахування та оплата податку, а за 2017 рік – від 0 до 1,5%. Рішення прийняте в зв’язку з підвищенням мінімальної зарплати в два рази.

У поточному 2017 році при оплаті податку на нерухомість за 2016 рік (мінімалка на 01.01.16 — 1378 грн.) 1% від мінімалки з кожного метра будуть стягувати в Києві, Львові, Чернівцях, Тернополі, Луцьку, Ужгороді, Черкасах, Хмельницькому, Полтаві, Херсоні, Чернігові та Миколаєві. 2% від мінімалки – в Одесі, Дніпропетровську, Харкові, Запоріжжі та Сумах.

 

 

Читайте також:

Податок на нерухомість: скільки та коли платитимемо у 2017-му

 

Податок на землю-2017: деталі та нюанси

 

Податки на транспорт-2017: що ввели та який вплив це матиме

 ДФС, нерухомість, оподаткування, податок на майно

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *