Садовий звернувся до прем’єр-міністра Гройсмана через екологічну загрозу у Львові

За поданням прокуратури суд заборонив використання Грибовицького полігону, який був єдиним полігоном, що обслуговував Львів та чотири навколишні райони області, пише 24tv.ua.

Проте державні органи влади не запропонували місту альтернативний полігон. Будь-які спроби місцевої влади налагодити тимчасове вивезення ТПВ на інші полігони наштовхуються на системний та організований опір.

Андрій Садовий вирішив через Facebook звернутись до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, оскільки той не відповідає на офіційні листи щодо екологічної загрози у Львові.

Мер Львова Андрій Садовий написав своїх 6 вимог до прем’єр-міністра та інших очільників держави щодо ситуацій із сміттєвою проблемою у Львові:

  1. Припинити створення штучних перешкод для вивезення ТПВ зі Львова на альтернативні полігони (кримінальні справи, погрози та негайні масові перевірки навіть власників приватних полігонів, які погоджувались працювати зі Львовом.) В офіційних відповідях ми отримуємо відмови від прийому будь-якої, навіть найменшої, кількості ТПВ. Це вже сотні таких відповідей. В неофіційних нам прямо кажуть: «Заборонили». Власник полігону в Покровську взагалі публічно заявив про погрози сім’ї. Якась реакція поліції після цього була?!
  2. Дати команду голові ЛОДА припинити блокування сортувально-брикетувальної лінії в індустріальній зоні «Рясне-2» за допомогою контрольованої ним “громадськості”. Запуск лінії дозволить зменшити об’єм сміття зі Львова у 6 (!) разів. Ви пишаєтесь тим, що у Вінниці біля полігону є сортувальна лінія? У нас запуск пресувальної лінії (при чому значно сучаснішої) блокують. За чиєю вказівкою – мені невідомо. Я не керую ані СБУ, ані поліцією.
  3. Пришвидшити процес виділення кредиту Європейського інвестиційного банку для проекту комплексного вирішення проблеми ТПВ у Львові. Перша угода між Кабміном та ЄІБ була підписана майже 2 (!) роки тому, задовго до підпалу на Грибовицькому полігоні, а згодом надовго застрягла в міністерських коридорах. Львів був одним з ініціаторів цієї угоди, до якої зрештою долучились багато інших українських міст. Коли сталась біда ми розраховували, що традиційна українська бюрократія принаймні цього разу працюватиме оперативно, враховуючи надзвичайну ситуацію.
  4. Виділити реальну ділянку в межах області для нового сміттєпереробного комплексу. Ваша попередня і єдина на сьогодні пропозиція – територія колишнього заводу «Яворівська сірка» – була забракована експертною комісією на чолі з академіком Юхновським та місцевими органами самоврядування. Місто Львів 26 (!) років звертається з таким проханням до обласної державної влади. Я не маю повноважень розпоряджатись землями поза межами Львова! Коли мені говорять про міфічних інвесторів, які щось там хотіли збудувати для Львова, то я питаю – де вони це мали збудувати? І в якому іншому українському місті вони щось таке збудували?
  5. Припинити слухати ваших політичних радників, які вам щось там кажуть про «рейтинги Садового». В цій ситуації не переможе ніхто! Ви граєтесь життям і здоров’ям реальних людей а не стовпчиками в діаграмах рейтингів. Керована вами система має достатньо інструментів боротьби зі мною і ви це вже активно використовуєте. Не рухайте людей!
  6. Припинити кримінальні справи щодо голландських інвесторів. Мова йде про відому компанію CTP, яка має намір збудувати сучасний індустріальний парк у «Рясне-2». Справа не має прямого стосунку до теми ТПВ, але ця ганебна ситуація це прямий сигнал всім іноземним інвесторам – в Україні і далі прокурори визначають, кому можна працювати і заробляти а кому ні.

Також Андрій Садовий сказав, що не відкидає своєї вини і пояснив, що вона полягає в тому, що він виставляв інші пріоритети.

«У 2006 році я прийшов в місто, в якому не було води, нормального теплопостачання, доріг, транспорту і т.д. Це були мої пріоритети, цього хотіли львів’яни і підтверджували це на виборах 2006, 2010 і 2015 років», – написав мер Львова.

 

 

Читайте також:

Гройсман зобов’язав ЛОДА передати Львову земельну ділянку для нового сміттєзвалища

2 thoughts on “Садовий звернувся до прем’єр-міністра Гройсмана через екологічну загрозу у Львові”

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *